החוק שירחיק חמאסניקים ממזרח ירושלים

אושר בקריאה טרומית: שר הפנים יוכל לשלול תושבות לתושבי מזרח ירושלים הפועלים נגד ישראל ומעורבים בפעילות טרור.

רעות הדר , ט"ז בטבת תשע"ח

ח"כ אמיר אוחנה
ח"כ אמיר אוחנה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק של חבר הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד) הקובעת כי שר הפנים יוכל לשלול תושבות לתושבי מזרח ירושלים הפועלים נגד ישראל ומעורבים בפעילות טרור.

ח"כ אוחנה סיפר כי "לפני מספר חודשים החליט בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ לקבל את עתירתם של אנשי חמאס מורשעים, חלקם חברים בפרלמנט של הרשות הפלסטינית מטעם חמאס, שעתרו נגד החלטותיהם של חמישה שרי פנים, החל מרוני בר־און ב-2006, עבור במאיר שטרית, אלי ישי, גדעון סער, גלעד ארדן, סילבן שלום.

''כולם נבחרו על ידי הציבור והחליטו במסגרת סמכותם כשרי פנים, על פי חוק, לשלול את תושבות הקבע של המנוולים הללו הפועלים על פי אמנת חמאס הפלסטינאצית", אמר אוחנה.

''אז החליט בית המשפט העליון לפסול את החלטותיהם של חמישה שרי פנים לשלול את תושבות הקבע של אנשי החמאס הללו. אנשי החמאס הללו, תושבי מזרח ירושלים, נהנים מכספי הביטוח הלאומי של מדינת ישראל: מדמי האבטלה, מקצבאות הנכות שעכשיו בכותרות, מקצבאות הילודה ומכול הטוב שיש למדינת ישראל להציע על חשבונם של משלמי המסים וקוראים ופועלים להשמדתה''.

ח"כ אוחנה תהה, ''יש החלטה סבירה אחרת זולת ההחלטה לשלול את תושבות הקבע שלהם? הניתן לומר ששרי הפנים כולם, ממגוון של מפלגות, כולם החליטו החלטה שהיא כל כך לא סבירה שהיא תיסוג מפני החלטתם על ידי מי שמעולם לא נבחרו על ידי הציבור?".

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הביע התנגדות לחוק ואמר "ירושלים המזרחית היא שטח כבוש. התעודה הכחולה נכפתה על האנשים שהיו שם והם משתמשים בה כדי לחזק את ההצמדות שלהם לאדמה ולבית שלהם. לרוצח רבין לא חשבו לשלול לו את האזרחות, למה? כי הוא יהודי. יש מוסר כפול.

''פה גם מענישים על פי החלטת בית משפט וגם מענישים בשלילת תושבות ומכריחים אותו בכפייה לעבור לאזור אחר. על פי אמנת רומא זה פשע מלחמה", זעק טיבי.