"ג'ון קרי ביקש לפנות את רמת הגולן"

ח"כ מוטי יוגב לערוץ 7: "מי שנוסע ביהודה ושומרון רואה שבונים. אנחנו בתקופה מדהימה ונפלאה. יצאנו משמונה שנות הקפאה של אובמה".

אלירן אהרון , ט"ז בטבת תשע"ח

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: הלל מאיר/TPS

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) מתייחס בערוץ 7 לסוגיית הבנייה ביהודה ושומרון, לוויכוח על חוק המרכולים ולאיומי יאיר לפיד לפנות לבג''ץ כדי לסכל את החלטות הכנסת.

''מי שנוסע ביהודה ושומרון רואה שבונים, אולי לא בונים מספיק אבל בונים ברוך ה', בונים ויבנו", אמר יוגב. ''משחררים תכניות בניה. יש גם גם מעצורים במנהל האזרחי ובמקומות אחרים וישחררו עוד תכניות בניה. אנחנו בתקופה מדהימה ונפלאה.

"יצאנו משמונה שנות הקפאה של אובמה שהיו שמונה שנים קשות, ראש הממשלה נדרש לעמוד בפני לחצים מאוד קשים, כל הלחצים שהתגלו לי רק בעת האחרונה כשג'ון קרי הסתובב פה וביקש לפנות את כל רמת הגולן ולהפוך אותה לשמורת טבע בשליטה סורית וכך גם גם ירושלים ויהודה שומרון וכעת אנחנו לאט לאט משתחררים''.

ח"כ יוגב הבהיר עם זאת כי קצב הבנייה הנוכחי ביו"ש אינו מספק, ''אני לא מסתפק במה שבונים, ממש לא, אנחנו כל הזמן לוחצים על תכנונן של עוד תכניות בניה ואישורן של עוד תכניות בניה''.

הוא סיפר כי עד סוף ינואר גם הממשלה וגם הוועדה לתכנון ובניה תאשר עוד כ-3000 יחידות בנייה, ''ברוך ה' עם ישראל הולך ומתחזק בארצו. גם החלטתו של מרכז הליכוד, ש'מצמצם רווחים' לבית היהודי ואני מקווה שבעזרת ה' יחד עם הבניה והקליטה הנוספת נגיע בסוף גם לריבונות מלאה בין הים לירדן''.

ח"כ יוגב הדגיש כי אין הקפאת בנייה ביהודה ושומרון אך ציין כי יש עוד הרבה מה לעשות. ''אנחנו רק שמונה מנדטים בבית היהודי, לכשנהיה יותר אני מקווה ומניח שהשפעתנו תהיה רבה יותר ונצליח גם להשפיע על בנייה יותר גדולה. בסוף זה מה שעם ישראל מחליט".

ח"כ יוגב מעריך שחוק המרכולים יעבור. לדבריו מדובר ב''חוק של אילוץ אבל הוא בסך הכל בא להעמיד את הסטטוס קוו של שמירת השבת. המעמד הציבורי חשוב ביותר, חשוב שנעמוד על כך שלא יהיו חילולי מסחר, אנחנו בלית ברירה ובעצם באי אכיפה אפשרנו למסעדות ולבתי קפה אבל בוודאי לא למסחר מלא של קניית בגדים וכל דבר אחר ביום השבת.

''זה גדר בפני מדרון חלקלק, אנחנו צריכים לפעול על התודעה של שמירת השבת במרחב הציבורי ולהביא את עם ישראל לשמירת שבת'', הסביר יוגב.

יאיר לפיד מאיים לפנות לבג"ץ, מה דעתך?

''לפיד מנסה לעקוף את הדמוקרטיה הישראלית, הדמוקרטיה הישראלית זה הנציגות בכנסת שמחליטה. הליכתו לבג''ץ היא עקיפה של הדמוקרטיה. אני אוהב את יאיר לפיד אבל גם המפלגה שלו אינה דמוקרטית אלא הוא קובע את אנשיו, ואנחנו מפלגה של פריימריז ושל בחירות''.

יוגב מתייחס גם לאפשרות שבג"ץ יקבל עתירה כזו ואומר, "הכנסת תצטרך לחוקק על גבי בג"ץ. לא יעזור לכנסת? בסופו של דבר הכנסת תצטרך להבין שהמתח הזה שבין רשות הרשות השופטת לרשות המחוקקת, שהיא נציגת העם, צריך לתת את העדיפות לרשות המחוקקת ולקבל את הצעת החוק שהבאנו, כמו בכל המדינות הדמוקרטיות אין מציאות בה בית המשפט העליון מבטל את מעשה החקיקה של הכנסת, לשם נצטרך להגיע כי זה האיזון הנכון במדינה יהודית ודמוקרטית''.