ברקת: "כחלון נושא באחריות לפיטורין"

חברי מועצת עיריית ירושלים מכל הסיעות דורשים בסרטון חדש משר האוצר לפעול להרחבת התקצוב לעיר הנאלצת להתמודד עם תוכנית חירום.

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ח

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

עיריית ירושלים מפרסמת הערב (רביעי) סרטון ובו מופיעים חברי מועצת העיר מכל המפלגות ודורשים משר האוצר "לפגוע בירושלים ולהעביר תקציב ראוי לבירת ישראל".

בסרטון מופיעים ניר ברקת, משה ליאון, סגנית ראש העיר יעל ענתבי, יו"ר סיעת שס צביקה כהן, סגנית ראש העיר חגית, יו"ר סיעת אגודת ישראל יוסי דייטש, אברהם בצלאל, יעקב הלפרין, חיים אפשטיין, חיים כהן ויו"ר סיעת הבית היהודי דב קלמנוביץ'.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר כי "כחלון נושא באחריות לפיטורים ולפגיעה אנושה בפרנסתם של למעלה מ-2,000 משפחות ירושלמיות. אני אמשיך להילחם למען ירושלים ואעשה הכל על מנת לפתור את המשבר ולעשות כמיטב יכולתי על מנת למנוע את השבתת העיר. כחלון חייב לגלות מנהיגות ולצאת מהמחבוא שלו על מנת שנוכל לפתור המשבר".

ברקת ציין כי בשל תכנית החירום שבה נדרשת העירייה לקצץ 250 מיליון שקלים, מבטלת העירייה פעילויות רבות ותכניות שונות שיביאו לעוד למעלה מ-1,150 מפוטרים נוספים.

"הפיטורים והקיצוצים הנרחבים החלו בעקבות החלטתו של כחלון לא להעביר לעירייה את התקציבים הנדרשים לה להמשיך את הפעילות העירונית. לצערנו שר האוצר מנהל מלחמה פוליטית על גבם של תושבי ירושלים שתוצאתה פגיעה אנושה בירושלים ובתושביה ומביא לכך שתושב ירושלמי מקבל 30% פחות משאר תושבי הארץ. זהו מאבק על עתידה של ירושלים ששותפים לו עובדי העירייה, הסתדרות מרחב ירושלים, וועדי ההורים, המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר וכל אוהבי ירושלים ששולחים לשר האוצר אמירה חדה וברור: די להפקרת ירושלים", סיכם ברקת.