תרח"ט בנימין
המילואימניקים התאמנו: "מוכנים להכול"

"אני מוכן בכל יום להחליף את חליפת העסקים בווסט, זוהי אחריותי כאזרח במדינת ישראל", אמר מפקד גדוד 7035.

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ח

תרגיל חטמ"ר בנימין
תרגיל חטמ"ר בנימין
צילום: דובר צה"ל

לוחמי החטיבה המרחבית ״בנימין״ תרגלו בשבוע שעבר תרחישים שונים הכוללים ירי של מחבלים מרכב חולף, חטיפה, פיגועי דקירה וחדירה ליישוב.

התרגיל נערך בהובלתו של מפקד החטיבה, אל״ם יובל גז, ובהשתתפות ארבעת גדודי המילואים של החטיבה.

בתרח''ט לקחו חלק גם גדודים סדירים בגזרה, כל גדוד תרגל בגזרתו, שהתמודד עם תרחישים מאתגרים שונים. כלל הכוחות ביצעו את התרגיל בהצלחה רבה.

התרגיל נועד לשפר את המוכנות והכשירות של לוחמי המילואים בגזרת בנימין ולהביא אותם ליכולת להתמודד עם כל תרחיש ולהיות דרוכים להקפצה כל העת.

סמח"ט בנימין, סא"ל עמרי יועץ, אשר היווה חלק מרכזי מהתרגיל, סיפר כי "תרגלנו תרחישי קצה אשר הכינו אותנו למצב של הסלמה במרחב. חלק מהתרגילים כוונו כלפי אוכלוסייה ונעשו בשיתוף הגורמים האזרחיים וחלק דימו ניסיונות פגיעה כלפי כוחות הביטחון על כל גווניהם.

''תרגלנו אירועים אשר חייבו שיתוף פעולה מלא בין כוחות הצבא למרכיבים האזרחיים כדוגמת רבש"צים, מד"א ולוחמי האש וזה בוצע בהצלחה יתרה בגלל השותפות הפורה שאנו מחזקים יום יום בגזרת בנימין''.

מפקד גדוד 7035 מוסיף כי "לנו כאנשי מילואים יש חיים אישיים שלרוב לא עולים בקנה אחד עם תפקידנו הצבאי. אך ברגע שאנחנו נקראים לדגל אנו קופצים ומוכנים לכל תרחיש.

''ולכן בתרגיל חטיבתי נרחב זה התמודדנו עם תרחישים שונים ביניהם גם מבצע נרחב בכפר האלים בידו המדמה פשיטה מלאה על הכפר. עמדנו בתרגילים בצורה טובה בכדי לפעול ולהגן על התושבים בגזרה בעת הצורך. אני מוכן בכל יום להחליף את חליפת העסקים בווסט, זוהי אחריותי כאזרח במדינת ישראל''.טוען....

צילום: דובר צה''ל