מנהלת הליגה מגיבה להאשמות רגב פנאן

אחרי שתקף בחריפות את אוזלת ידה של מנהלת הליגה בטיפול באוהדי הפועל ת"א, משיבה זו להאשמות רגב פנאן: "הסמכויות בידי איגוד הכדורסל"

נרי וייס , ט"ז בטבת תשע"ח

פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל
פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל
אתר מנהלת ליגת ווינר סל

"האיגוד מעולם לא הסכים ולא איפשר למנהלת לקבל לידיה את הסמכות להעמדה לדין משמעתי, אף שהנושא נדרש לא פעם בעבר", כך הגיבה היום (רביעי) מנהלת ליגת ווינר סל להאשמותיו של רגב פנאן בדבר אוזלת ידה בטיפול בתופעה הפסולה של נאצות, קללות והשלכת חפצים הקוראת תמיד ביציעי הפועל ת"א.

כזכור, אמש, שעה ספורה לאחר משחק הדרבי התל אביבי השני בתוך 48 שעות, תקף בחריפות מאמן הכושר של מכבי ת"א, רגב פנאן את התנהגותם של אוהדי היריבה הפועל ת"א כלפיו. בפוסט יוצא דופן בחשבון הפייסבוק שלו כתב פנאן כי מי שאחראים על התנהגותם הבזויה והנוראית של אוהדי הפועל ת"א אלו דווקא מי שעומדים מנגד ולא עושים דבר - הנהלת המועדון האדום, איגוד הכדורסל ומנהלת הליגה, כשזה ציין כי בעיניו שתיקתם בנושא הינה שוות ערך להתנהגותם של האוהדים המקללים והמגדפים.

במנהלת הליגה התלבטו אם ואיך להגיב לדברים הקשים שכתב והטיח בהם פנאן, ולבסוף החליטו שלא לשתוק. "מנהלת ליגת העל בכדורסל מביעה שאט נפש מקריאות אוהדים נגד אביו המנוח של רגב פנאן", נכתב בהודעה מטעם מנהלת הליגה שם הוסיפו כי "אנו מבינים ללבו של רגב פנאן ולא נשפוט אותו בשעת כעסו אך לדעתנו הביקורת שהפנה כלפינו והשוואת ראשי המנהלת לאוהדים המקללים והמבזים אינן במקום".

עוד נכתב כי "המנהלת חושבת שאלימות פיזית ומילולית - מקומן אינו באולמות הכדורסל. המנהלת פועלת ותמשיך לפעול לניקיון הליגה מאלימות ואף רואה שיפור גדול ברחבי הליגה בתחום זה בשנים האחרונות".

לגבי הביקורת בדבר אוזלת ידם ושאינם עושים דבר נגד התופעה הפסולה של אוהדי הפועל ת"א, התנהגות אלימה שחוזרת שוב ושוב אמרו במנהלת כי האשמים הם דווקא איגוד הכדורסל: "בחלוקת הסמכויות בין המנהלת לבין איגוד הכדורסל, הסמכויות להעמדה לדין משמעתי מסורות לאיגוד הכדורסל בלבד. האיגוד מעולם לא הסכים ולא איפשר למנהלת לקבל לידיה את הסמכות להעמדה לדין משמעתי, אף שהנושא נדרש לא פעם בעבר".

בהמשך ציינו ראשי המנהלת בהודעתם כי גם הם ספגו בעבר לא מעט נאצות וגידופים, אך בית המשפט פסק כי אין בזה שום פלילית "ואינם עולים לגדר פרסום לשון הרע ולכל היותר, מהווים שימוש ב"שפה נמוכה".

לדברי ראשי המנהלת, "אין איש חפץ לתפוס אדם בצערו, והמנהלת מגנה את שירי הנאצה נגד מר פנאן במלוא החומרה. יחד עם זאת את כבילת סמכות ויכולת מנהלת הליגה לפעול נגד תופעות כגון אלו, יש להפנות לאיגוד הכדורסל השומר את סמכויות האכיפה המשמעתיות בידיו, ולבתי המשפט שמסרבים לנקוט נגד תופעות אלו בסנקציה".

עוד אמרו במנהלת כי בדרבי של אתמול הועסקו על ידי הקבוצה המארחת מאות אנשי סדרנות, אבטחה ומשטרה וגם ידיהן כבולות והם אינם יכולים לכפות על האוהדים את הפסקת ההתבטאויות והקללות.

"המנהלת קוראת לשרת הספורט מירי רגב, לבדוק כיצד ניתן לתקן החוק ולגרום לכך שגם קללות והתבטאויות כגון אלו, לא יהיו חוקיות ובידי המשטרה ואנשי האבטחה יהיה את האפשרות להוציא אוהדים אלו מהאולם, להעמידם לדין ולהרחיקם ממגרשי הכדורסל. אנו קוראים לשרת הספורט לכנס פגישה עם כל הגורמים הרלוונטיים, משטרת ישראל, נציגי הפרקליטות, מנהלת הליגה, איגוד הכדורסל, מנהלי האירועים וחברות האבטחה כדי לנקוט צעדים משמעותיים למיגור האלימות מהספורט שאנחנו כל כך אוהבים", סיימו בהודעתם ראשי המנהלת.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il