"נכריז על פלסטין מדינה תחת כיבוש"

בכיר פלסטיני חושף כוונה להכריז על שטחי הרש"פ כשטחי מדינת פלסטין הנתונה תחת כיבוש ישראלי, וזאת כדי לגרור התערבות בינלאומית.

דלית הלוי , י"ז בטבת תשע"ח

יכריז? אבו מאזן
יכריז? אבו מאזן
צילום: רויטרס

עזאם אל-אחמד, חבר הוועדה המרכזית של תנועת 'פתח', מגדיר את יחסי הפלסטינים עם הממשל האמריקני כ"מערכה מדינית פתוחה" על רקע ההכרה האמריקנית בירושלים כעיר הבירה של מדינת ישראל.

בפגישה עם משלחת סטודנטים מארה"ב (3 בינואר) אמר אחמד כי הפלסטינים לא יסכימו בשום תנאי שארה"ב תהיה שותפה לתהליך השלום כל עוד היא אינה חוזרת בה מהכרזתה בנושא ירושלים.

בתגובה לאיום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להפסיק את הסיוע לרשות הפלסטינית אמר אחמד כי "כל הכסף שבעולם לא יביא אותם לכניעה", והוסיף: "הנשיא האמריקני הפר את ההחלטות הבינלאומיות המכירות בפתרון שתי המדינות לאחר שהכריז על אל-קודס כבירת ישראל".

אחמד הדגיש, כי ההנהגה הפלסטינית לא תישא ותיתן על נושא ירושלים ולא תתנער מהסיוע שהיא מעניקה למשפחות השהידים והפצועים. ישראל וארה"ב טוענות, כי הסיוע למשפחות השהידים ולפצועים הינו למעשה סיוע ישיר לטרור.

"המועצה המרכזית שתתכנס ב-14 בינואר ברמאללה תדון באפשרות להכריז על האדמות הכבושות משנת 1967 כאדמות מדינת פלסטין המצויה תחת כיבוש, וזאת בהסתמך על החלטת העצרת הכללית של האו"ם מ-29 בנובמבר 2012, ובכך תהפוך פלסטין למדינה תחת כיבוש, והקהילה הבינלאומית תידרש להתערב כדי להביא לסיום הכיבוש הישראלי כפי שהיא מתערבת בסוגיות בינלאומיות דומות אחרות", אמר אחמד.