גדוד הכוננים במד"א ייקרא ע"ש הרב שבח

חבריו של הרב רזיאל שבח הי"ד במגן דוד אדום, סיפרו על יהודי שמח שלא ויתר על התנדבות במד"א כמו שלא ויתר על לימוד תורה. "מלח הארץ".

יוני קמפינסקי , כ"ג בטבת תשע"ח

הרב שבח הי"ד עם תלמידים
הרב שבח הי"ד עם תלמידים
צילום: ישיבת רועה ישראלטוען....

עם היוודע דבר הירצחו של הרב רזיאל שבח הי"ד בפיגוע ירי סמוך לביתו בחוות גלעד, אבל כבד עטף את ארגון מד"א בכלל ואת מרחב ירקון בפרט, שם התנדב רזיאל במשך ארבע השנים האחרונות.

הרב רזיאל סיים בשנת 2014 את קורס החובשים בהצטיינות בישוב ברקן והחל להתנדב במגן דוד אדום. בשנת 2016 סיים בהצלחה קורס חובשים בכירים במד"א. מלבד ההתנדבות במד"א, הרב שבח הי"ד היה מוהל ושוחט.

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר "אתמול בערב זעקת הקשר השתיקה את שגרת החירום במד"א, הטלפון של מנהל המרחב בו קיבלתי את הבשורה שנפגעת עברה כאש בשדה קוצים בכל תחנות מד"א ומיד נאספנו בבית החולים, קיווינו שיוכלו עוד להציל אותך.

''כולם ניסו לעשות את המאמצים הנדרשים כדי לעשות את הטוב ביותר שניתן, אך לא הצלחנו. היית אחד המתנדבים הטובים והמסורים. אני גאה בך ובהתנדבות שלך, בצניעות ובענווה''.

בין סיפר כי גדוד הכוננים בשומרון ייקרא על שמו של הרב שבח הי"ד. ''השארת משפחה יקרה, חברים כואבים, בתוך התחנה, בתוך מגן דוד אדום, אנחנו נמשיך לחזק את ההתנדבות, נמשיך ונפעל עם גדוד הכוננים שאתה הייתה חלק ממנו, ונקרא אותו כאן בחוות גלעד על שמך. נמשיך ונתחזק יחד עם המתיישבים כאן ונעשה הכל שגם הביטחון הרפואי יימשך. יהי זכרך ברוך", הוסיף בין.טוען....

פאראמדיק מד"א נפתלי נחמן ספד לחברו, "את דמותו המיוחדת של הרב שבח ז"ל הכרתי לראשונה כשלמד בכולל בישוב בו אני מתגורר ובהמשך במסגרת ההתנדבות במגן דוד אדום. הוזנקנו יחד לאירועי חירום ככונני מד"א וטיפלנו יחד בנפגעים.

''הרב רזיאל שבח ז"ל היה אדם נעים שהיה חשוב לו כל הזמן ללמוד ולהתמקצע ועשה הכל על הצד הטוב ביותר. הדבר שאפיין אותו זה החיוך, אדם נעים, תמיד רגוע, גם במצבי הלחץ הגדולים שנקלענו אליהם.

''אחד הדברים שנחרטו בזיכרוני זה החשיבות שלו ללימוד התורה, אחרי שבמשמרת לילה באמבולנס היה ער, בבוקר היה הולך מיד לכולל ליום לימודים, משהו לא פשוט בכלל וראוי להערכה, הוא לא היה מוכן לוותר לא על ההתנדבות ולא על לימוד התורה", תיאר נפתלי.

ג'רמי ברדוגו, חובש בכיר במד"א סיפר כי "הרב רזיאל ז"ל היה דוגמא אישית, הוא היה מלח הארץ והתמודד עם כל משימה בצורה יוצאת דופן".

חובשת בכירה במד"א ליאת הר-טוב, שהשתתפה עם הרב שבח בקורסי ההכשרה במד"א, סיפרה "אני זוכרת את הרב שבח ז"ל כאדם מדהים עם נתינה אין סופית, עם חוש הומור וכל הזמן חיוך על הפנים, אחד שהצליח להתחבר לכל אדם, מכל גווני הקשת. בעל אופי דומיננטי ולב רחב שכל הזמן חיפש איך לעזור ולעשות טוב לאחרים.

''מעבר להתנדבות באמבולנס הוא הוזנק פעמים רבות לאירועי חירום ככונן מד"א באזור מגוריו והעניק טיפול רפואי לאנשים רבים, החיוך והרוגע שלו היו התרופה הטובה ביותר לחולים. הוא יחסר לנו מאוד", הדגישה.

מנהל מרחב ירקון במד"א, דורי חיים, תיאר כי "הרב רזיאל ז"ל היה מתנדב מצטיין, חכם ובעל אופי מיוחד וחבריו במד"א אהבו אותו מאוד, הוא אהב את הארגון, את ההתנדבות והיה בו הרצון לסייע, לעזור ולהציל חיים והוא עשה זאת במקצועיות ובמסירות רבה בכל שעות היממה.

''הוא זכה לתעודות הוקרה ואנשים רבים בהם טיפל חייבים לו את חייהם. עובדיו ומתנדבי מרחב ירקון במד"א כואבים ומחבקים את המשפחה בשעה קשה זו. הוא יחסר לנו מאוד", הדגיש.טוען....