נתניהו מגיב לראש השב"כ לשעבר

לשכת ראש הממשלה הודפת את טענותיו של יורם כהן וטוענת כי הוא זה שהתריע על הצורך להגביר את סידורי האבטחה לבניו של נתניהו.

חזקי ברוך , י"ז בטבת תשע"ח

אבנר נתניהו יחד עם אמו
אבנר נתניהו יחד עם אמו
צילום: פלאש 90

בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיבו אחר הצהריים (חמישי) לדברי ראש השב"כ לשעבר יורם כהן, שטען כי המליץ בעבר לא לאבטח את שני בניו של ראש הממשלה, יאיר ואבנר נתניהו.

''כהן התריע בפני ראש הממשלה בעקבות 'צוק איתן' על הצורך להגביר את סידורי האבטחה לבני ראש הממשלה", נמסר מלשכת נתניהו. ''כהן אף ביקש לבחון את העברתו של יאיר מלימודיו באוניברסיטה העברית לאחרת, אף שהיה מאובטח, זאת לאור ההערכה כי אין די באבטחה זו לתת מענה לאיומים המתחדשים''.

בלשכת נתניהו מדגישים כי אבטחת בניו של ראש הממשלה, כמו אבטחת גורמים אחרים, נעשית על פי החלטה של ועדת שרים ועל ידי ועדה ציבורית בראשות יוסף צ'חנובר שבוחנת את מכלול האיומים ומקבלת עדכונים מעת לעת על מצב הביטחון ומצב האיומים שבגינם יש לאבטח את בניו של ראש הממשלה.

כאמור, ראש השב"כ לשעבר יורם כהן סיפר הבוקר כי שירות הביטחון הכללי לא המליץ על הצמדת אבטחה קבועה לבניו של נתניהו, יאיר ואבנר. "בתקופתי הדעה שלנו הייתה שלא נדרש כל כך לאבטח אותם באופן קבוע", אמר. "ההחלטה הזו לא התקבלה".

"יש המון המלצות שלא מתקבלות. למשל לא קיבלו את ההמלצה שלנו להוציא את התנועה האסלאמית מחוץ לחוק, אבל הקבינט החליט לבצע מהלך אחר, מקומי, של הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית", סיפר.

לדבריו ''ועדה בראשה יושב שר מחליטה למי להצמיד אבטחה קבועה, לאחר שנבחנות כל הסוגיות שקשורות באבטחת אישים, משפחותיהם ושרים שאינם מאובטחים. השירות נותן עמדה ואז מתקבלת ההחלטה שעוברת לראש הממשלה".