גרמניה: העלייה בפשיעה – בגלל המהגרים

מחקר חדש שנערך על ידי ממשלת גרמניה מוכיח כי העלייה המשמעותית ברמת הפשיעה במדינה, בעיקר עקב כמות המהגרים הגבוהה.

ניסן צור , י"ז בטבת תשע"ח

ברלין - גרמניה
ברלין - גרמניה
צילום: ערוץ 7

מחקר שנערך על ידי המשרד הפדרלי לענייני משפחה בממשלת גרמניה, בדק את העלייה במספר מקרי הפשיעה שבוצעו במדינת סקסוניה התחתונה בין השנים 2014 עד 2016.

קבוצת הקרימינולגים שביצעה את המחקר קבעה כי בעוד בשנים שלפני גל ההגירה הגדול לגרמניה נרשמה עלייה של 10.4 אחוזים ברמת הפשיעה במדינה, לאחר כניסת המהגרים לגרמניה נרשמה עלייה דרמטית של 92.1 אחוזים ברמת הפשיעה.

לטענת עורכי המחקר, הנתונים מצביעים בבירור על כך שהסיבה העיקרית לעלייה המשמעותית ברשמת הפשיעה בסקסוניה התחתונה היא מספר המהגרים הגבוה שהגיע למדינה.

על פי הקרימינולגים מאחורי המחקר, מעורבותם של מהגרים במקרי הפשיעה בסקסוניה התחתונה גבוה הרבה יותר מאשר מספרם באוכלוסיה הגרמנית. הנתונים מראים כי אחד מכל שמונה מקרי פשע בוצע על ידי מהגר שנכנס למדינה בחודשים האחרונים. לטענת מחברי המחקר "מרבית המהגרים שנכנסו למדינה הם בגילאי 14-30, שהוא הגיל בעל הסבירות הגבוהה ביותר לביצוע מעשי פשע".

החוקרים גם מציינים כי פשעים המתבצעים במקלטים למהגרים בדך כלל מדווחים לרשויות יותר מאשר פשעים נגד אזרחים רגילים, עקב הימצאותם של עובדים סוציאליים ומאבטחים במקום. החוקרים ממליצים על דרכים שונות להילחם בתופעת הפשיעה המתגברת מצד מהגרים, על ידי שילובם בתוכניות חינוכיות שונות ובהן פעילויות ספורט ופרויקטים חברתיים.

הדו"ח גם מציין את העובדה כי במקלטי המהגרים אין כמעט נשים, מה שמוביל "לאווירה שבה אלימות היא לגיטימית" לדברי החוקרים. מאז שיאו של גל המהגרים בשנת 2015, נרשמה עלייה דרמטית במספר העצורים במקרי פשע שהיו מהגרים, כאשר בברלין עמד מספרם על חצי מכלל כמות העצורים.