"אבו מאזן מוליך שולל את הפלסטינים"

שר הביטחון אומר כי ישראל יודעת מי עומד מאחורי הירי מעזה לשטחה ופונה לתושבי הרצועה להפעיל לחץ על חמאס.

ניצן קידר , י"ז בטבת תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התראיין היום (חמישי) ל'אלמונסק', אתר מתאם פעולות הממשלה בשטחים בערבית, ואמר כי ישראל יודעת בדיוק מי עומד מאחורי הירי של הג'יהאד האסלאמי ביום שישי האחרון.

הוא הבהיר כי ישראל תעשה כל שנדרש כדי למנוע ירי לעבר ישראל ודרש מהשלטון בעזה להשתלט על המצב ברצועה. בפנייה ישירה אל תושבי עזה אמר: "הכריחו את השליטים לשנות כיוון למען ילדיכם, לא למען ישראל".

ליברמן ציין כי על ארגון חמאס להגיע להסדר בנושא השבויים והנעדרים, והוסיף כי רק פירוז הרצועה יביא לשגשוג ושיקום ולא ההשקעה בטרור והקשר עם איראן. "הגיע הזמן להפסיק לחפור מנהרות ולייצר טילים, והגיע הזמן לחשוב על עתידם של ילדי עזה". השר הבהיר כי השקעה בתשתיות עזתיות לא תגיע ממשלם המסים הישראלי, וכי הנזק בהשקעה בטרור במקום בתשתיות, יתגלה במהלך סוף השבוע הקרוב, שבו יהיה מזג האוויר סוער וגשום.

בהתייחסו למצב בירושלים וביהודה ושומרון אמר השר, כי הסטטוס קוו בהר הבית נשמר ומתח ביקורת חריפה על ראש הרשות הפלסטינית, "אבו מאזן מוליך שולל את כל הפלסטינים - ברצועת עזה, ביהודה ושומרון ובחו"ל". הוא הדגיש כי המשתתפים בהפרות הסדר בשבועות האחרונים הם אנשי תנזים או אנשי הרשות הפלסטינית אשר מקבלים תשלום על כך, ולא תושבי יהודה ושומרון הפלסטינים אשר "הרבה יותר חכמים מהנהגתם" ומבינים כי מצבם טוב בהרבה לעומת עזה ומקומות אחרים.

"אין אלטרנטיבה למשא ומתן ישיר. ההחלטה במגרש הפלסטיני. אם הפלסטינים ירצו לשבת, נשב לדבר. לא ירצו, לא צריך. אנחנו נדאג ליציבות כלכלית ביהודה ושומרון ולחופש הפולחן. כל השאר תלוי בהם", סיכם ליברמן.