צפו: הנהגים מתרגלים מצבי חירום

נהגי החברה לפיתוח מטה בנימין ערכו יום אימון ושרידות בו תרגלו מצבים של ירי, שריפה ותרחישים חירום אחרים.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ח

צפו: הנהגים מתרגלי מצבי חירום
צפו: הנהגים מתרגלי מצבי חירום
צילום: דוברות מועצה אזורית מטה בנימין

צפו: הנהגים מתרגלים מצבי קצה

לפני מספר ימים התקיים במנחת המטוסים בדימונה אימון מיוחד לנהגי התחבורה הציבורית של מועצת בנימין.

האימון כלל בין היתר: הכרת האוטובוס ואמצעי חילוץ שונים, הכשרת נהיגה במצבי חירום שונים: עצירה בהפתעה, התחמקות ממכשול, משטח החלקה, מסלול סללום, ירידה לשול ובלימות חירום, התמודדות עם ירי על אוטובוס, חילוץ נפגעים בעשן, התמודדות עם שריפות באוטובוס וכיבוי אש ועוד.

אימון זה, נחשב לייחודי ופורץ דרך בתחומו, בהובלת אגף הביטחון במועצה האזורית מטה בנימין, יחד עם מחלקת מוסדות חינוך ושותפים אליו הגורמים הבאים: החברה לפיתוח מטה בנימין, משרד החינוך אגף בכיר לביטחון, כיבוי אש, חל"פ מטה בנימין, וחברת פ.ר.ש פרויקטים לבטיחות בנהיגה.

ראש עיריית דימונה, בני ביטון אף הגיע לחזות בתרגיל יחד עם ראש מועצת בנימין, אבי רואה. "שטחה של המועצה, תוואי השטח שלה במקומות מסוימים, ואירועי החירום עימם אנו מתמודדים, מחייבים את הנהגים שלנו להיות מתורגלים לשעות מבחן קריטיות שלפעמים יכולות לאתגר אותם", אמר מני בלונדר, ראש אגף הביטחון במועצה, "הנהגים שלנו תורגלו במצבי חירום, במטרה לגרום להם לפעול בקור רוח ובצורה נכונה במידה ויצטרכו לכך".

אבי רואה, ראש מועצת בנימין סיכם, "אני רואה חשיבות גדולה באימון נהגי התחבורה הציבורית של המועצה על מנת להתמודד באחריות ובזהירות עם מצבים ונסיעות שמחייבים אותם לשמור על חייהם ושלומם של תושבינו".