ישראל סוערת
עצים קרסו, הכנרת עלתה, ילדים נתקעו

שני ילדים חולצו מגג של ג'יפ ששקע בשלולית ממזרח לחדרה, מצבם קל והם סובלים מהיפותרמיה. מפלס הכנרת עלה בשלושה ס"מ ביממה.

ערוץ 7 , י"ח בטבת תשע"ח | עודכן: 12:54

קריסת עצים בתל אביב
קריסת עצים בתל אביב
צילום: דוברות המשטרה

מזג אוויר חורפי במיוחד: שני ילדים בני 9 ו-6 סובלים מהיפותרמיה ומצבם קל, לאחר שרכב שטח שבו נסעו נסחף לשלולית גדולה בשטח פתוח סמוך למאור, מזרחית לעיר חדרה.

נהג הרכב חולץ על ידי המשטרה. הילדים טופלו על ידי צוות של מד"א ופונו לבית החולים הלל יפה.

החובשים הבכירים במד"א חי פנחס ואבי ביסמוט שהגיעו למקום סיפרו "חנינו עם האמבולנסים בכביש 9 סמוך למאור. לקחנו את הציוד הרפואי מהאמבולנס ונכנסנו רגלית לשטח, חצינו נחל רדוד והגענו לשפת השלולית העמוקה כשבכל הזמן הזה יש יורד עלינו גשם סוער.

''ראינו במרחק של מספר מטרים את הג'יפ במים, נהג הרכב ישב בפנים והילדים היו על הגג. נכנסו לתוך השלולית, טיפסנו על הרכב והוצאנו את הילדים לשטח יבש ולקחנו אותם לאמבולנס. ביצענו בהם בדיקות רפואיות ראשוניות ופינינו אותם במהירות לבי"ח הלל יפה כשהם בהכרה מלאה וסובלים מהיפותרמיה", תיארו.

מוקדם יותר היום קרס עץ על רכבים חונים ברחוב אנה פרנק ברמת גן. נגרם נזק קל לרכבים. איש לא נפגע. עץ נפל על רכבים חונים גם ברחוב בן יהודה בתל אביב. לא היו נפגעים.

רחוב הירקון בתל אביב נחסם לתנועה בין הרחובות אלנבי וטרומפלדור, בשל בור שנפער בכביש. ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות. שוטרים רבים פרוסים בשטח ומסייעים בהכוונת התנועה.

כביש 581 נחסם לתנועה בין צומת המעפיל לעין החורש, בשני הכיוונים, בעקבות שני עצים שנפלו על הכביש.

המערכת החורפית גרמה להצפות בכמה מוקדים ברחבי הארץ, בעיקר באזור השרון. מפלס הכינרת עלה בשלושה ס"מ ביממה האחרונה ומפלס המים בנהר הירדן עלה ב-35 ס"מ.

בשל חשש לקריסות ענפים ועצים, רשות הטבע והגנים סגרה לכניסת מבקרים את האתרים הבאים: חורשת טל, גן לאומי אשקלון, גן לאומי ירקון, עין עבדת, גן לאומי מצדה (מלבד המוזיאון).

Nati Shohat/Flash90

תחזית מזג האוויר לסוף השבוע: היום (שישי) גשום וסוער מצפון הארץ ועד לנגב. בחרמון ירד שלג.

בדרום יהיה אביך. חשש כבד מהצפות לאורך מישור החוף ומשיטפונות בנחלי המזרח והדרום. הטמפרטורות נמוכות מהרגיל לעונה.

מחר מעונן חלקית, צפוי גשם מקומי שייחלש ויתמעט במהלך היום. תחול עליה קלה בטמפרטורות, בעיקר בצפון.

ביום ראשון בהיר עד מעונן חלקית עם עליה נוספת של הטמפרטורות. הטמפרטורות תחזורנה להיות רגילות בעונה. ביום שני יהיה לרוב בהיר. ללא שינוי של ממש בטמפרטורות.