אולמרט: עשיתי לא מעט שגיאות

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, דיבר על הטעויות שהביאו אותו לכלא וגם מתח ביקורת על אופן ניהול המדינה כיום.

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ח

אהוד אולמרט
אהוד אולמרט
צילום: אמיל סלמן, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מתייחס לראשונה מאז שוחרר ממאסר, לטעויות שהביאו אותו בסופו של דבר לרצות עונש מאחורי סורג ובריח.

ב'חדשות עשר' פורסם תיעוד של אולמרט נושא דברים בכנס של יוצאי היחידה לאבטחת אישים. "עשיתי לא מעט שגיאות בהתנהלותי האישית והציבורית", אמר.

הוא סיפר על ספר שיוציא בקרוב והוסיף, "אני לא מתחמק מלעסוק בשגיאות שעשיתי, ועשיתי לא מעטות דרך אגב, גם בהתנהלות האישית וגם בהתנהלות הציבורית. אני לא יכול להתחמק מהן ואני מדבר עליהן גם בספר. אני לא עושה הנחות לאף אחד וגם לא לעצמי".

באותה הזדמנות אולמרט גם מתח ביקורת על התנהלות הממשלה הנוכחית. "יש אצל רבים מאיתנו תחושה שחלוקת המשאבים בתוך המדינה לא מייצגת את הפוטנציאל שלנו כמדינה, ואת ההישגים של הכלכלה שלנו. זה דבר שחייב להשתנות ואני חושב שאני יודע איך צריך לעשות את זה. אני מדבר גם על הדברים האלה בספר - על הפרמטרים או סדרי העדיפויות, באופן שבו הביטחון יישמר".

אולמרט הרחיב בנושא. "אומר לכם אדם שבתקופת כהונה לא ארוכה נאלץ לקבל מספר פעמים החלטות לא פשוטות בנושאי ביטחון, ויש, ברוך ה', 11 שנים של שקט בצפון. אני חושב שלא הייתה התכתשות מלחמתית באיזושהי גזרה בהיסטוריה של מדינת ישראל שהולידה שקט ממושך כל כך באותה גזרה".