בנט מאיים: בלי אריאל לא תהיה חקיקה

יו"ר הבית היהודי מאיים לשתק את פעילות ועדת השרים לחקיקה, אם תימשך בלימת החוק שנדרש כדי לאפשר לאוניברסיטת אריאל להתפתח.

ערוץ 7 , כ' בטבת תשע"ח

מאיים. בנט
מאיים. בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, מאיים לשתק את פעילות ועדת השרים לחקיקה עד שהליכוד יאפשר את המשך ההליכים לחקיקת החוק לביטול מל"ג איו"ש.

בשבוע שעבר דווח בערוץ 7 כי דווקא גורמים בכירים מתוך הקואליציה, ובראשם ח"כ יואב קיש, תוקעים בימים אלו את המהלך ההיסטורי של הקמת בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל.

לצורך הקמתו של בית הספר לרפואה נדרשת בין היתר העברת אוניברסיטת אריאל בשומרון לאחריותה של המועצה להשכלה גבוהה בישראל, וביטול המועצה להשכלה גבוהה ביו"ש.

אולם, הצעת חוק ברוח זו שיזמו חברי הכנסת שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) ויעקב מרגי (ש"ס) תקועה בימים אלו בועדת הכנסת. ההצעה אושרה בקריאה טרומית, אך על מנת להעביר אותה להמשך הכנתה בועדת החינוך בראשה עומד ח"כ מרגי נדרשת החלטה של ועדת הכנסת, בראשה עומד ח"כ יואב קיש המונע את ההצבעה.

ח"כ קיש עושה זאת כחלק ממאבקו להעברת הצעת החוק לקיצור חזקת הגיל הרך, הצעה לה מתנגדות כמה חברות כנסת מהקואליציה, ובהן גם אחת מיוזמי החוק לביטול מל"ג יו"ש, ח"כ שולי מועלם רפאלי.

גורמים באוניברסיטה טוענים כי קיש דורש שהצעתו לקיצור חזקת הגיל הרך ללא ביטול האפוטרופסות של ההורים תאושר במליאת הכנסת, ועד אז עושה שימוש בתפקידו כיו"ר ועדת הכנסת על מנת "לתקוע" הצעות חוק שיזמו מתנגדי קיצור חזקת הגיל הרך. לטענתם, הפקולטה והאוניברסיטה הופכות ל"בנות ערובה" במאבק שהן כלל אינן קשורות אליו.

כאמור,\ הבוקר הודיע בנט כי אם הליכוד לא יאפשר את המשך חקיקת החוק, לא יאפשר בנט את כינוס ועדת השרים לחקיקה, ובכך למעשה יבלום את כל החקיקה החדשה מטעם הקואליציה והממשלה.