למה בצה''ל מתנכרים ללימוד תורה?

הרב שמואל אליהו והרב יהושע שפירא קוראים לחתום על העצומה המבקשת מהרמטכ"ל להחזיר את שיעור התורה לעיר הבה"דים.

ערוץ 7 , כ' בטבת תשע"ח

הרב יהושע שפירא
הרב יהושע שפירא
צילום: עופר עמרם

רבה של צפת הרב שמואל אליהו וראש ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא קוראים גם לאבות לחתום על העצומה הקוראת לרטמכ''ל גדי איזנקוט לאפשר לרב פרץ איינהורן, קצין ורב במילואים, למסור שיעור חיזוק לחיילים בעיר הבה"דים מדי יום א'.

כזכור, כפי שנחשף בערוץ 7 לפני מספר חודשים, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה האלוף אהרון חליוה, הורה שלא להתיר לרב איינהורן להעביר את השיעור לחיילים שנקרא ''שמחת יום א'".

הרב אליהו והרב שפירא פרסמו במכתב שבו נאמר כי "האיסור להמשיך ולקיים את השיעור מעורר כעס אך יותר מכל תמיהה - מדוע לבטל מפגש עם אדם לובש מדים ומגיע בתור יום מילואים של הרבנות הצבאית ומעודד את שומעיו - חיילים המתקבצים סביבו מרצונם החופשי ולא בזמן פעילות צבאית - להיות ערים ומודעים לחבריהם ליחידה: להחליף בשמירה לפני הזמן, להזמין חייל בודד לסופ"ש, לפנק נהג טיולית בפחית", כותבים הרבנים.

קטע משיעורו של הרב איינהורן

הרבנים תוהים במכתבם האם מפקדי צה''ל ביטלו את שיעור התורה בשל העובדה שהרב איינהורן חובש כיפה ומדבר בשיעוריו על פסוקים מהתנ''ך וציטוטים של חז''ל.

''השכל והלב מסרבים להאמין שגם בימינו יש מי שמתנכר ללימוד תורה מתוך חוסר הבנה גמור שהוא זה שנותן את המוטיבציה והמשמעות לחלק כה גדול מהמשרתים בצה"ל - דתיים ושומרי מסורת כאחד. זהו עניין עקרוני ולאומי שלא ניתן לעבור עליו בשתיקה'', הדגישו הרבנים.

לחתימה על העצומה