ארדן עונה לרוגל אלפר

"מדהים שבעיתון הארץ מאמינים שברגותי יביא שלום אבל להאמין שתפילה היא דבר לגטימי זה אידיוטי בעיניהם", משיב ארדן לטור ב"הארץ".

חזקי ברוך , כ' בטבת תשע"ח

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: פלאש 90

מאמר שפרסם הבוקר (ראשון) העיתונאי רוגל אלפר בעיתון "הארץ", תחת הכותרת "מי שמתפלל לגשם הוא אידיוט", מעורר גל של ביקורת ברשתות החברתיות.

אחד המגיבים למאמר היה השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שכתב בפייסבוק, "אז אחרי אלפי שנים שבהם יהודים מתפללים לגשם (והאמת שלא רק יהודים), רוגל אלפר כותב היום בהארץ שמי שמתפלל לגשם הוא אידיוט".

בהערת סוגריים הוסיף ארדן בציניות, "חבל שלא יצאה מהדורה עם שליח גם לחוני המעגל, גיבור אחד הסיפורים היפים בתלמוד. הוא הרי עומד שם ולא יודע שבהארץ חושבים שהוא אידיוט".

לדבריו, "די מדהים שבעיתון הארץ מאמינים שברגותי יביא שלום, אבל להאמין שתפילה היא דבר לגטימי זה אידיוטי בעיניהם. רוגל אלפר וחבריו יכבדו כל מנהג שיפגשו בטיול בחו"ל, יסעו למשחקי ספורט בספרד ויעודדו בגרון ניחר מהיציע את מסי כאילו הוא שומע אותם, אבל כשיהודים נושאים עיניהם השמיימה ומבקשים על הגשם הם מתפלצים. ואני לא נכנס בכלל לפרשנות הנהדרת של הרמב״ם שמסביר שהתפילה נועדה קודם כל לאדם, ומטרתה לפתוח לנו את הלב".

"בקיצור, צר לי לבשר לחברים מהארץ, אבל כיהודי מאמין שתפילות הגשם תמיד ריגשו אותו, אמשיך יחד עם כל בית ישראל להתפלל לגשם שיבוא. שיהיה חורף טוב וגשום- בעזרת ה'", חתם ארדן.