שיא של כל הזמנים בתיירות הנכנסת

שר התיירות לוין בפתח ישיבת הממשלה: "שנת 2017 הייתה נקודת מפנה היסטורית בתיירות הנכנסת לישראל".

חזקי ברוך , כ' בטבת תשע"ח

לוין עם נתניהו
לוין עם נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום. פלאש 90

שר התיירות, יריב לוין, אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה בה יסקור את פעילות משרד התיירות כי "שנת 2017 הייתה נקודת מפנה היסטורית בתיירות הנכנסת לישראל".

"למעלה מ-3.6 מיליון תיירים שהגיעו לישראל במהלך השנה מהווים גידול של כ-700 אלף תיירים לעומת שנת 2016. זהו כמובן שיא של כל הזמנים לאחר שמעולם בעבר לא נחצה אפילו הרף של 3 מליון תיירים".

לדבריו "זוהי תוצאה ישירה של מהפכה כוללת שבוצעה בשנתיים האחרונות אשר עיקריה: אימוץ מודל שיווקי חדשני, תמרוץ חברות תעופה לפתיחת קווים מוטי תיירות נכנסת ושיתופי פעולה שנעשו לראשונה עם סוכני התיירות הגדולים בעולם".

"המהפכה בתיירות תרמה ב-2017 תרומה עצומה למשק", ציין השר לוין, "לראשונה ההכנסות מתיירות נכנסת חצו את רף 20 מיליארד השקלים תוך שנוצרו כ-25 אלף מקומות עבודה חדשים. התנופה האדירה בתיירות הנכנסת היא גם תשובה מוחצת לתנועת ה-BDS ולכל הטענות בדבר בידודה של ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבה "לפני חודשים אחדים קידמנו יחד את התיירת השלושה מיליון מרומניה - והיום יש 3.6 מיליון תיירים. אני מקווה שבשנה הקרובה נעבור תוך כדי השנה את ה-4 מיליון, וזה כמובן שיפור חשוב".

"השוק (שוק התיירות) מכניס כסף למדינת ישראל, זה כמו ייצוא. זה נעשה חלק חשוב מהכלכלה שלנו, זה נותן תעסוקה ברמות שונות של האוכלוסייה, מה שהייצוא לא תמיד עושה. לכן אני רואה את זה חשוב גם מבחינה חברתית, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת הסברה - יחסי החוץ שלנו. תיירים שמגיעים הנה יוצאים עם גישה הרבה יותר חיובית למדינת ישראל ומפיצים את הדבר בעולם", הוסיף נתניהו.