"פתח" דורשת אחדות נוכח המצב "המסוכן"

תנועת 'פתח' קוראת לארגונים הפלסטיניים להתאחד סביב מנהיגותו של אבו מאזן במערכה על ירושלים.

דלית הלוי , כ' בטבת תשע"ח

עבאס
עבאס
פלאש 90

תנועת 'פתח', בראשה עומד מחמוד עבאס (אבו מאזן) המכהן גם בתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית ומנהיג אש"ף, מגדירה את המצב המדיני הנוכחי שלב היסטורי "מסוכן" המחייב את הפלסטינים כולם "לשאת באחריות ההיסטורית" ולהתעלות מעל האג'נדה הפוליטית של הארגונים השונים.

בהודעה שפרסמה תנועת 'פתח' היא מדגישה כי לאור ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל והחלטות הכנסת ומרכז הליכוד בנוגע לירושלים ולהתנחלויות אין מנוס אלא מניצול מיטבי של כוחות ''העם הפלסטיני'' וחיזוק ''האחדות הלאומית'' כדי להביס את התוכניות של ישראל.

כמו כן, קראה תנועת 'פתח' לפלסטינים ולארגונים השונים להתאחד סביב מנהיגותו של אבו מאזן במערכה שהוא מנהל בהגנה על ירושלים, ''הזכויות הפלסטיניות ועמדות היסוד הלאומיות''.

היא ציינה בהקשר זה את החלטתו של אבו מאזן להגדיל מחדש את אספקת החשמל לרצועת עזה כביטוי לרצונו לחזק את החזית הפנימית.

ב-14 בינואר אמורה להתכנס המועצה המרכזית של אש"ף כדי לבחון מחדש את תהליך המדיני בכללותו ואת היחסים עם ישראל וארה"ב. לדיון זה הוזמנו נציגים של חמאס והג'יהאד האסלאמי, ואמורות להתקבל בו החלטות שהוגדרו "היסטוריות".

מהתבטאויות של בכירים באש"ף עולה האפשרות שהמועצה המרכזית תכריז על שטח מדינת ''פלסטין'' כנתון תחת כיבוש, ותורה על הסלמת "המאבק העממי", הווה אומר האינתיפאדה נגד ישראל.