חמאס:
הקפאת סיוע לאונר"א תחסל זכות השיבה

בכיר בחמאס מזהיר מפני התוכנית האמריקנית המסוכנת החותרת לפגוע במעמד ירושלים ובתביעת השיבה הפלסטינית.

דלית הלוי , כ' בטבת תשע"ח

סאמי אבו זוהרי
סאמי אבו זוהרי
צילום: רויטרס

סאמי אבו זוהרי, מבכירי תנועת חמאס ברצועת עזה, סבור כי ההחלטה האמריקנית להקפיא מימון עבור אונר"א, סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטי ''פלסטין'' במזרח הקרוב, חותרת לסתום את הגולל על זכות השיבה של ה"פליטים" הפלסטינים.

בציוץ בטוויטר אמר אבו זוהרי, כי צעד זה התקבל במסגרת תוכנית אמריקנית מסוכנת והיא המשך להחלטת הנשיא האמריקני דונלד טראמפ המכירה בירושלים כבירת ישראל.

בדיווחים בתקשורת בשבוע שעבר נמסר, כי הממשל האמריקני הקפיא העברת 125 מיליון דולר לאונר"א עד אשר ישלים הממשל את ביצוע הערכה מחדש של הסיוע לרשות הפלסטינית. דובר אונר"א ציין, כי הארגון טרם קיבל כל הודעה רשמית מהממשל בנושא זה.

בחדשות 2 דווח, כי הגורמים המקצועיים במשרד החוץ מתנגדים באופן נחרץ להפסקת הסיוע לאונר"א. לדבריהם, צעד כזה "עלול להחמיר את המצב ההומניטארי ולהוביל לקטסטרופה הומניטארית במיוחד בעזה".

לעומתם, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, תומך בכוונת ממשל טראמפ לקצץ בסיוע האמריקני לאונר''א, סוכנות האו"ם שמסייעת לפלסטינים.

בנט הדגיש, ''אני מצפה מכל גורמי הממשלה בישראל, ובכללם משרד החוץ, לתמוך בהחלטה לקצץ בתקציב ארגון שמעסיק מחבלי חמאס ובבתי הספר שלו מסתירים רקטות".

"אונר"א הוא ארגון תומך טרור", אמר בנט. ''עצם קיומו מנציח את מצבם העגום של תושבי רצועת עזה הנאנקים תחת משטר חמאס''.