חוק אוניברסיטת אריאל
קרב צעקות בין נתניהו לבנט

"למה אתה פועל בצורה כזו? זה שובר משמעת בקואליציה!", אמר נתניהו לבנט, שהשיב לו: "אני מנהל את הסיעה הכי ממושמעת. כל הצבעה מגיעים"

ערוץ 7 , כ' בטבת תשע"ח

בנט ונתניהו
בנט ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט התכתשו היום (ראשון) בישיבת ראשי הקואליציה, על רקע ''חוק אוניברסיטת אריאל'' שמפלגת הליכוד מעכבת כבר תקופה ארוכה.

חוק אוניברסיטת אריאל מבקש להכניס את האוניברסיטה תחת חסות המל"ג, דבר שיאפשר לפתוח בה פקולטה לרפואה. בליכוד לא מקדמים את החוק ובתגובה לכך, שרת המשפטים איילת שקד מנעה היום (ראשון) את כינוס ועדת השרים לענייני חקיקה.

"למה אתה פועל בצורה כזו? זה שובר משמעת בקואליציה!", אמר נתניהו לבנט, שהשיב לו: "אני מנהל את הסיעה הכי ממושמעת. כל הצבעה מגיעים".

עוד טען בנט בפני ראש הממשלה, "אין לנו שרן השכלים ועזריות (ח''כ רחל עזריה מ'כולנו'). כבר חודש אתם תוקעים את חוק אוניברסיטת אריאל".

על פי הדיווח בחדשות 2, ראש הממשלה הגיב בזעם לבנט ואמר לו "ככה לא עובדים. זה ממש חמור! אם רוצים לפרק, אז בואו נפרק".

בנט סיכם את הוויכוח במתקפה על התנהלות הליכוד: "הלוואי שבחוק אריאל הייתם בליכוד משקיעים כמו שאתם השקעתם בחוק ההמלצות והחוק הצרפתי".

מהבית היהודי נמסר: ''חוק אוניברסיטת אריאל, אשר מכפיף את אוניברסיטת אריאל תחת המועצה להשכלה גבוהה הוא חוק תשתיתי חיוני לאוניברסיטת אריאל ולהתיישבות כולה, והכרחי על מנת להקים פקולטה לרפואה באריאל.

''‬אנו סומכים על ראש הממשלה שכמו שנרתם להעברת חוק ההסדרה ואת חוק ירושלים - ישחרר את החסמים בכנסת, וישלב איתנו ידיים להעברת החוק החשוב הזה. אנו נמשיך להתעקש עד אשר חוק זה יעבור".

מהליכוד נמסר: ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבת ראשי הקואליציה באופן חד משמעי שהוא תומך בחוק אוניברסיטת אריאל ויפעל להעברתו בהקדם. ראש הממשלה העיר שהויכוח מיותר מפני שבעוד שבוע ייכנס מיקי זוהר לתפקידו ויעביר את החוק ועל כן כל הניסיון לייצר עימות בנושא בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה הוא מלאכותי, מיותר ונועד לקושש כותרות.

''הדברים שנאמרו לשר בנט היו תגובה על התעקשות מיותרת וילדותית על החלטה שכבר התקבלה. ראש הממשלה שאפשר את הפיכת מכללת אריאל לאוניברסיטה לא זקוק לשום הטפות מוסר או חיזוקים כדי לתמוך בהחלת חוק המל"ג עליה''.