הפועל ת"א הודחה מגביע המדינה

המשחק המרכזי של סיבוב ח' בגביע בין שתי קבוצות בעלות העבר מפואר הוכרע בתום דו קרב פנדלים. היריבה הבאה של מכבי חיפה: מכבי ת"א

נרי וייס , כ' בטבת תשע"ח

שחקן הפועל תל אביב מאוכזב
שחקן הפועל תל אביב מאוכזב
צילום: Roy Alima/FLASH90

דרבי תל אביבי כבר לא יהיה לנו העונה. עכשיו זה בטוח, העונה לא ייפגשו בוודאות מועדוני הכדורגל של הפועל ומכבי ת"א למשחק דרבי ביניהן באף מסגרת, זאת אחרי שהערב (ראשון) הודחה הפועל ת"א ממפעל גביע המדינה שבכדורגל כבר בסיבוב ח' המוקדם בידיי מכבי חיפה בתום דו-קרב פנדלים, במשחק שהיה במוקד משחקי סיבוב ח' של גביע המדינה שבכדורגל.

רק לפני פחות משנה היה זה אחד ממשחקי העונה של הכדורגל הישראלי. לפני שש שנים, המשחק שהתקיים הערב (ראשון) באצטדיון המושבה שבפתח תקווה היה גם משחק על האליפות, ככה זה כשמדובר בשתיים מארבע הקבוצות הגדולות ביותר בישראל - מכבי חיפה והפועל תל אביב.

מאז נאבקו השתיים על תואר האליפות בליגת העל הישראלית, עברו הרבה מים בירדן וצלחות אליפות בין תל אביב לבאר שבע. בעוד האחת שופכת הררי כסף ולא מצליחה להתברג בצמרת הטבלה כבר הרבה שנים, האחרת רשמה שפל היסטורי כשירדה לאחר 27 שנים לליגה השניה, הליגה הלאומית. הערב נפגשו השתיים לקרב יוקרתי במיוחד בסיבוב ח' של גביע המדינה בכדורגל.

השתיים עלו אל כר הדשא באצטדיון המושבה שבפתח תקווה בידיעה כי בסיבוב הבא של הגביע, שלב שמינית הגמר תחכה להם יריבה קשה לא פחות, בדמותה של מכבי ת"א. האדומים מת"א, שכאמור ירדו ליגה היסטורית כמעט בסיום העונה שעברה, קיוו לשוב ולהיפגש עם היריבה העירונית במשחק דרבי שנראה היה כאילו לא יקרה עוד העונה. לצערם הם נותרו רק עם התקוות והחלומות.

המשחק נפתח בצורה חלומית עבור הירוקים מחיפה, כשכבר בדקה ה-11 כבשו לרשתה של הפועל מהליגה השניה, כשניקיטה רוקאביציה נהנה מבישול של עוואד והגנה אדומה חלשה כדי להעלות ליתרון מבטיח.

התל אביבים שנמצאים בתקופה רעה בליגה הלאומית התגברו אט אט על ההלם של הדקות הראשונות ו-25 דקות בשליטתם המוחלטת של הירוקים נעצרו עם התקפה אחת בלבד שהספיקה להם כדי לחזור למשחק כשאור אוסטוינד כבש בבעיטת עונשין מ-11 מטרים את שער השיוויון איתו ירדו אל הפסקת המחצית.

אל המחצית השניה עלתה רק קבוצה אחת, דווקא זו מהליגה השניה, הליגה הלאומית, כשהירוקים מחיפה פשוט איבדו את הביטחון שלהם, את הידיים והרגליים ובעיקר את הכדור בלי הפסקה. לצערם של התל אביבים הם לא ניצלו את זה בכדי להפוך את התוצאה ולהכריע את המשחק ובתום הארכה נוספת הלכו השתיים לדו קרב פנדלים והכרעה בבעיטות עונשין מ-11 מטרים.

בבעיטות העונשין הייתה זו חיפה המנוסה יותר, בעלת השחקנים הוותיקים יותר והבכירים יותר שניצחה כשגברה על המארחים בתוצאה 5:3 בדו קרב הפנדלים. מסתבר שכסף שווה לא מעט, לפחות בשלב הזה של הגביע. בשלב הבא כבר מחכה יריבה עשירה לא פחות - מכבי ת"א.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il