באיזו עיר הכי נוח להירשם לנישואין?

דו"ח של רשות התקשוב מעלה כי מבין שירותי רישום הנישואין במועצות הדתיות - במקום הראשון במדד שביעות הרצון נמצאת העיר תל אביב.

ניצן קידר , כ' בטבת תשע"ח

משרדי הרבנות בתל אביב
משרדי הרבנות בתל אביב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דו"ח איכות השירות הממשלתי לציבור של רשות התקשוב, המודד את רמת השירות הממשלתי, דירג את סניפי רישום הנישואין במועצות הדתיות במקום הראשון בקטגוריית שביעות רצון כללית מרמת השירות (92%) מבין עשרות משרדי ממשלה ויחידות סמך שנבחנו במסמך.

המועצה הדתית בתל אביב בולטת במיוחד באיכות ורמת השירות - עם ממוצע גבוה שניתן ע"י הזוגות הנרשמים לנישואין בעיר, בפרמטר של קלות ויעילות תהליך הרישום.

משרדים ויחידות נוספות שדורגו במקום גבוה בקטגוריות השונות הם: רשות התאגידים שזכתה ל-91% שביעות רצון, הרשות לזכויות ניצולי שואה (90%), משרד הביטחון, משטרת ישראל, משרד הקליטה והמוסד לביטוח לאומי.

הסקר המקיף נמדד במשך תקופה ארוכה ע"י תצפיות ומדידת זמני קבלת השירות הפרונטאלי, סקרי שביעות רצון וראיונות שטח עם לקוחות שנערכו ע"י סוקרי רשות התקשוב הממשלתית, שבדקו בין השאר את חווית הביקור בסניף, משך זמן ההמתנה בתור, רמת הטיפול בפניות, מקצועיות העובדים ויעילות התהליך.

אלדד מזרחי, יו"ר המועצה הדתית בת"א, הגיב לנתונים ואמר, "אנחנו שמחים מאוד על תוצאות הסקר המחמיאות לרמת רישום הנישואין בארץ".

"להיות ראשונים ברמת השירות זה הישג גדול, אליו חתרנו בשנים האחרונות ואשר מחייב גם להמשך. אין ספק כי המהפך בתודעת השירות והשינוי התפיסתי אצל נותני השירות בהם היצבנו את האזרח במרכז, מביאה להגברת אמון הציבור בנו ואני משוכנע כי הדבר יתרחב גם לשאר תחומי שירותי הדת במדינת ישראל", הוסיף מזרחי.