גביע המדינה - בסימן 70 למדינת ישראל

לרגל חגיגות 70 שנים למדינת ישראל, החליטו באיגוד הכדורסל לייחד את שבוע חצאי גמר וגמר גביע המדינה שיתקיימו בחודש הבא לציון האירוע

נרי וייס , כ"א בטבת תשע"ח

מכבי תל אביב עם גביע המדינה
מכבי תל אביב עם גביע המדינה
צילום: באדיבות איגוד הכדורסל

חוגגים 70 למדינת ישראל. עונת 2017/18 בספורט הישראלי נכנסה לשלביה המתקדמים כשבמקביל לליגות הסדירות הנמצאות באמצען, גם מפעלי הגביע השונים החלו לפעול וכבר נכנסו לישורת האחרונה.

רגע לפני הגרלת שלב חצי גמר גביע המדינה בכדורסל, הודיעו היום (שני) באיגוד הכדורסל על אירועים מיוחדים שיחברו בין חגיגת הגביע הצפויה בחודש הבא לבין החגיגות למדינת ישראל.

בעוד ההגרלה שתתקיים מחר בהיכל הטוטו שבחולון, בהפסקת המחצית במשחק בו תארח הפועל חולון את יובנטוס הליטאית במסגרת ליגת האלופות של פיב"א, תקבע את זהות המשחקים בשלב חצי הגמר, הודיעו באיגוד הכדורסל כי החליטו לייחד את שבוע חצאי הגמר וגמר הגביע לחגיגות 70 שנה למדינה.

במסגרת האירועים, תוצב בהיכל מנורה מבטחים שבתל אביב, אולמה הביתי של מכבי ת"א שם יתקיימו משחקי חצי הגמר והגמר, החל מיום ראשון ה-11.2.2018 תערוכת תמונות וחפצים שונים שמסמנים 70 שנה של כדורסל ישראלי.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב לא רק בזמן המשחקים אלא לאורך השבוע כולו, במסדרונות ההיכל ובאוהל מיוחד שיוצב ליד ההיכל ויהיה פתוח עד לשעות המשחקים.

התערוכה תציג את הכדורסל הישראלי מימיו הראשונים בשנות ה-50 ועד ימינו אלו, עם דגשים על נבחרות ישראל, גביעי המדינה והישגים יוצאי דופן לאורך השנים והאיגוד יארח שחקני ומאמני עבר.
לא רק זאת, אלא שלאורך השבוע יצבע ההיכל בצבעי המדינה כחול ולבן, הקהל שיגיע למשחקים יוכל להצטלם למגנטים עם לוגו מיוחד לכבוד האירוע ויוצבו עמדות צילום מיוחדות.

עוד אמרו באיגוד כי "למשחק הגמר יחולקו 11,000 דגלוני המדינה שהקהל יוזמן לנופף בהם בזמן כניסת נשיא המדינה מר ראובן ריבלין ובשירת התקווה", וכי "המוזיקה בפסקי הזמן וההפסקות האחרות תהיה עברית בלבד ולמשחק הגמר יעלו שתי הקבוצות להצגת השחקנים עם חולצות זהות עם סמלי המדינה ובסיום הגמר הקונפטי שיעלה לאוויר יהיה גם הוא בכחול ובלבן".

כזכור, משחקי חצי הגמר יתקיימו ביום שני ה-12.2.2018 ומשחק הגמר היוקרתי יתקיים ביום חמישי ה-15.2. מי תניף את הגביע בשנת ה-70 למדינת ישראל?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il