"הקואליציה - המחנה האנטי לאומי"

יו"ר המחנה הציוני שב ותקף את חוק המרכולים "מה לאומי בחוק המרכולים? בלהתערב בחופש הפרט? בלגרום לכך שחנויות הדלק ימשיכו לפעול?".

חזקי ברוך , כ"א בטבת תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, תקף היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה את התנהלות הקואליציה "אחד הביטויים המופרכים בפוליטיקה הישראלית הוא 'המחנה הלאומי' – הליכוד, כחלון, בנט וליברמן מתגאים בזה שהן מפלגות לאומיות"

"אז מה כל השאר – אנטי לאומיות? לא. מי שאנטי לאומי יושב בקואליציה – קואליציה שלא דואגת לאינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל אלא לעצמה".

גבאי שב ותקף את חוק המרכולים שצפוי להעלות היום להצבעה במליאת הכנסת "מה לאומי בחוק המרכולים? בלהתערב בחופש הפרט? בלגרום לכך שחנויות הדלק ימשיכו לפעול בעוד שאנשים שיש להם עסק קטן יאלצו לסגור את העסק שלהם? הרשתות החזקות של בעלי ההון יישארו פתוחות ואת העסקים הקטנים יסגרו. מה לאומי בכך שרק מי שחזק ויש לו רכב יגיע לתחנת דלק?".

"ומה לאומי בחוק ההמלצות? מה לאומי בלפרק את כל המוסדות הלאומיים? מה לאומי בללכת על הראש של ראשי המערכות? מה לאומי בלמנות מינויים פוליטיים בכל פינה?" תהה גבאי.

"ומה בדיוק לאומי ב'מתווה הגז' שבימים האחרונים ערוותו מתגלה ברבים? מאגר תמר החזיר את ההשקעה ואנחנו נמתין עוד כמה שנים עד שנקבל את מיסי שישינסקי אבל בינתיים נמשיך לשלם כמעט פי 2 מהמחיר הכלכלי. אני בעד שמי שלקח סיכון ירוויח ואני שמח שלוויתן מפותח אבל מאחורי לוויתן מסתתר הסיפור האמיתי – הבוננזה של תמר".

"כמי שהיה שר בממשלה והתנגד למתווה הגז אני יכול לספר שבדיונים בממשלה אמרתי לנתניהו – אני מבין שאתה רוצה לתת תמריצים לפיתוח לוויתן אבל למה לתת תמריצים לתמר שכבר פותח ועוד מעט מחזיר את ההשקעה? למה לתת יציבות רגולטורית למי שהחזיר את ההשקעה? כמובן שלא היו תשובות".

לדבריו "הלהיטות של נתניהו לחלק צ'ופרים של מיליארדים על חשבוננו לבעלי תמר הייתה מוזרה לי מאוד. מה דחף אותו לפעול בניגוד לאינטרסים של הציבור ובעד האינטרסים של תשובה, מימון ונובל? בקיצור, די עם העמדת הפנים. אתם קואליציה אנטי לאומית שממוקדת בלשמר את עצמה על חשבון החופש שלנו והיכולת של המשפחות העובדות להתקיים בכבוד".