הונגריה: "לא רוצים פולשים מוסלמים"

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, תקף בחריפות את מדיניות ההגירה של האיחוד האירופי וכינה את המהגרים "פולשים לאירופה".

ניסן צור , כ"א בטבת תשע"ח

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן
ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן
צילום: רויטרס

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, מזהיר בראיון לעיתון הגרמני 'בילד' כי כי זרם המהגרים המוסלמים עלול ליצור "קהילות מקבילות" בתוך היבשת, והודיע כי הונגריה לא תסכים להכניס לשטחה מהגרים נוספים גם במחיר של המשך העימות מול האיחוד האירופי.

"אנו לא רואים באנשים האלו פליטים מוסלמים, אנו רואים בהם פולשים מוסלמים", אמר אורבן.

הוא הסביר כי על מנת להגיע מסוריה להונגריה, על המהגרים לעבור בדרכם ארבע מדינות לפחות, מה שמצביעעל העובדה כי "הם אינם נסים על חייהם, אלא מחפשים חיים טובים יותר ורוצים לנצל הזדמנויות כלכליות. היה עליהם לבקש אישור כניסה לאירופה, במקום לפרוץ את גבולות היבשת. זה לא היה גל של פליטים, זו היתה פלישה".

אורבן התייחס למדיניות ההגירה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ואמר, "ההבדל בינינו הוא שגרמניה רצתה מהגרים, ואנו לא. אני לא מבין כיצד מדינה כמו גרמניה, שהתמודדה עם אנרכיה וכאוס כתוצאה מזרם המהגרים, יכולה לחגוג את המעבר הבלתי חוקי של גבולותיה כמשהו טוב".

הונגריה, פולין וצ'כיה נמצאות בחודשים האחרונים בסכסוך מתמשך עם האיחוד האירופי בעקבות הודעת כי יסרבו להכניס פליטים לשטחן.

הנציבות האירופית הודיעה בחודש שעבר כי פנתה לבית המשפט של האיחוד האירופי נגד שלוש המדינות, בדרישה לחייב אותן לקחת חלק ב"תוכנית החלוקה" במסגרתה יחולקו הפליטים המוסלמים בין כל מדינות היבשת.

"הפתרון הוא לא לחלק אנשים הנמצאים באיחוד האירופי באופן בלתי חוקי בין כל מדינות האיחוד. צריכים לעזור במקום בו נמצאת הבעיה, לא להביא לכאן מהגרים" אמר אורבן.