ברשות הפלסטינית: רצחת? הרווחת

משכורות הרש"פ למחבלים עולות ככל שהפיגוע שביצעו לחמור יותר. מרואן ברגותי, למשל, צפוי להשתכר מיליונים גם אם ישתחרר לפני הזמן.

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ח

הטרור משתלם ברש"פ
הטרור משתלם ברש"פ
פלאש 90

משרד הביטחון חושף את נתוני משכורות המחבלים שהעניקה הרשות הפלשתינית במהלך שנת 2017.

מהנתונים עולה כי מחבלים כלואים וכאלה ששוחררו קיבלו למעלה מ־550 מיליון שקלים. משפחות מחבלים מתאבדים ופצועים קיבלו מקופת הרש"פ כ־687 מיליון שקלים.

הסכומים מהווים 7 אחוזים מתקציב הרשות. כפי שטענו שרים בממשלת ישראל האבסורד במתן תשלומים אלה מתחזק לנוכח העובדה לפיה ככל שהושת על מחבל עונש גבוה יותר, כלומר שביצע פיגוע קשה יותר, הסכום שיקבל הוא או שתקבל משפחתו יהיה גבוה יותר.

מחבל שנגזר עליו עונש מאסר של 5-3 שנים מקבל אלפיים שקלים בחודש, מחבלים שנגזרו עליהם 35-20 שנות מאסר זוכים ל־12,000-10,000 שקלים לחודש. סכום זה משולם לכל חייהם.

העיתון 'ידיעות אחרונות' מציין כי לבד מסכומים אלה מקבל מחבל נשוי תוספת של 300 שקלים בחודש. אם יש לו ילדים הוא יקבל תוספת נוספת של 50 שקלים לכל אחד. תשלום מיוחד מגיע למחבלים אזרחי ישראל: מחבלים ממזרח ירושלים זוכים לתוספת של 300 שקלים לחודש, ואילו מחבלים אזרחי ישראל מקבלים תוספת של 500 שקלים בכל חודש.

העיתון מציין כי על פי תזכיר החוק למניעת תשלום לפעילי טרור ולמשפחותיהם על ידי הרשות הפלסטינית בתום כל שנה יביא שר הביטחון לאישור הקבינט הביטחוני־מדיני דו"ח שמסכם את התשלום השנתי שהעניקה הרשות לפעילי טרור. בהתאם לדו"ח ינוכה אותו הסכום מתוך הכספים שמועברים לרשות על ידי ממשלת ישראל.

עוד מציין העיתון כי "בין המחבלים שנהנים משכר נדיב נמצאים כמה מהארכי־טרוריסטים המסוכנים ביותר. עבדאללה ברגותי, למשל, איש חמאס, אחראי לפיגועים הרצחניים בסבארו, בקפה מומנט, בשפילד קלאב בראשון־לציון, ברחוב אלנבי בתל־אביב ובאוניברסיטה בהר הצופים. הוא גרם לרצח 66 ישראלים ולפציעת 500 איש. הוא נעצר במארס 2003 ונידון ל־67 מאסרי עולם. עד כה השתכר כ־700 אלף שקלים ונהנה משכר חודשי ממוצע של 6,000 שקלים — שרק ימשיך להשתפר עבור כל שנה שלו מאחורי הסורגים. שכרו המצטבר (אם יגיע לגיל 80) צפוי להגיע ל־5,440,000 שקלים".

"מרוואן ברגותי, מנהיג הפת"ח הכלוא, אחראי לרצח חמישה ישראלים ולמעורבות ב־21 פיגועי טרור. הוא נידון לחמישה מאסרי עולם ול־40 שנות מאסר נוספות. עד כה השתכר כ־800 אלף שקלים ונהנה משכר חודשי של 6,000 שקלים. שכרו העתידי המצטבר צפוי להגיע ל־3,800,000 שקלים. אם ישוחרר לפני הזמן ימשיך לקבל את השכר בהתאם לטבלאות השכר המקובלות ברשות. בנוסף, שני רוצחי משפחת פוגל מאיתמר ושלושת המחבלים מהפיגוע במתחם שרונה צפויים לקבל מהממשל של אבו־מאזן יותר מ־5.5 מיליון שקלים כל אחד במשך חייהם".