"מענה מיידי לרצח - הסדרת חוות גלעד"

השר בנט אומר כי "המחיר הכואב והמרתיע ביותר לטרור יהיה של בנייה בהתיישבות אותה מנסים המחבלים לעקור".

חזקי ברוך , כ"ג בטבת תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט, השר נפתלי בנט, אומר הבוקר בעקבות הפיגוע הקשה בו נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד, כי ישראל צריכה להגביר את הבנייה ולהסדיר את חוות גלעד.

"המחבלים שיצאו לרצוח את הרב רזיאל שבח הי"ד, הכירו את 'מחירון הטרור' של הרשות הפלסטינית, וידעו היטב מה המחיר שישלם להם אבו מאזן על הרצח הנתעב", ציין בנט.

הוא הוסיף כי "אם מדינת ישראל רוצה להדביר את תעשיית הרצח הפלסטינית, ולהרתיע את המחבל הפוטנציאלי הבא, לא די לשים יד על הרוצחים. עלינו להבהיר: מעתה לכל רצח יהיה מענה מיידי בבנייה ובהתיישבות אותה הם מנסים לעקור".

לדבריו, ״הסדרתה ובנייתה של חוות גלעד היא המחיר הכואב ביותר והמרתיע ביותר שאפשר לגבות מהמחבלים הארורים על מנת למנוע את הרצח הבא".

שרת המשפטים, איילת שקד, הצהירה כי "רצח רזיאל שבח ז"ל לא יישאר ללא תגובה".

"התשובה שלנו תהיה הסדרת היישוב חוות גלעד. במקביל, חשוב לאשר בניה בכל רחבי יהודה ושומרון. הם מבקשים לעקור, אנחנו נבנה. הרשות הפלסטינית מדרבנת ומממנת מחבלים, אנחנו נפריח את החיים. הפלסטיניים יבינו שרצח ישראלים פוגע גם בהם", הוסיפה השרה שקד.



טוען....

הלילה נמשכו הסריקות אחר חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע הירי בו נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד. במהלך הלילה פעלו כוחות הביטחון בחטיבה המרחבית "שומרון" בעקבות הפיגוע.

כוחות הביטחון, בסיוע כוחות מיוחדים, ביצעו כתר על כפרים במרחב העיר שכם וערכו סריקות במטרה לאתר את המפגעים. חקירת הפיגוע נמשכת.

מדובר צה"ל נמסר כי "לאור הערכת המצב הוחלט לתגבר את אזור יהודה ושומרון בכוחות נוספים. צה״ל ימשיך לפעול יום ולילה על מנת לשמור על ביטחון תושבי הגזרה ותושבי מדינת ישראל".