השר ההולנדי: "נילחם באנטישמיות"

שר החוץ של הולנד התארח אצל נשיא המדינה וסיפר כי ארצו מנהלת מאבק עיקש בניסיונות להכפיש את שמה של ישראל.

ניצן קידר , כ"ג בטבת תשע"ח

הנשיא ריבלין ושר החוץ של הולנד
הנשיא ריבלין ושר החוץ של הולנד
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נועד היום (רביעי) עם שר החוץ ההולנדי האלבה זיילסטרה המבקר בישראל.

"אני מברך אותך על הגעתך לישראל וירושלים בירתה ב-70 השנים האחרונות כמדינת ישראל ובמשך 3000 השנים האחרונות כיהודים", פתח הנשיא בשיחה עם אורחו.

"אני מעריך מאוד את שיתוף הפעולה המשמעותי בין שתי המדינות," הוסיף הנשיא."אני מקווה מאוד שהשנה תהיה לנו הזדמנות לפגישה בין שתי הממשלות. יש לנו אינטרסים משותפים רבים, נרצה לחלוק ידע, ומחשבות על המתרחש בעולם".

הנשיא ציין את העובדה שהולנד חברה במועצת הביטחון של האו"ם ואמר, "כאחת המדינות הגדולות המייצגות את העולם כולו, ובעיקר את העולם החופשי במועצת הביטחון של האו"ם, אתה מודע למתרחש באיראן".

"לא רק אנחנו מודאגים מיכולתה הגרעינית של איראן, על העולם כולו להיות מודאג. אנחנו חוששים שהקיצונים באיראן מאמינים שעליהם להכות שורש בכל האזור. כעת יש מעבר יבשתי מאיראן, לא רק לסוריה, אלא גם ללבנון. אנחנו מאוד מודאגים מהיכולת של איראן להשפיע על קבוצות הטרור בעולם. רדיקליות היא משהו שמדאיג כל אחד מאיתנו", דברי ריבלין.

עוד אמר הנשיא לאורחו, "אנו מעריכים מאוד את יחסה של ממשלתך כלפי האנטישמיות. ברצוני להדגיש שגם תנועת ה- BDS במקומות מסוימים היא חלק מגל האנטישמיות, עלינו להיות מודאגים מאוד מגלים אלה שמגיעים מעת לעת".

שר החוץ ההולנדי הודה לנשיא ואמר, "אני שותף לדעתך שההתפתחויות באיראן ובסוריה, וההשפעה על לבנון מסוכנות". הוא הוסיף והדגיש: "אנו נמשיך לפקוח עין מקרוב, כפי שאמרת, על המתרחש באזור, באיראן ובעיראק, בסוריה ובלבנון".

"אנו מתנגדים לתנועת ה-BDS ומתנגדים בתוקף לאנטישמיות, וכשהן משולבות יחד, נלחם בהן", דברי שר החוץ של הולנד.