כל העולם Remember

הקונגרס היהודי העולמי משיק את היוזמה העולמית הגדולה ביותר לזיכרון השואה, בו יצטלמו מיליוני אנשים עם השלט #WeRemember

ניסן צור , כ"ג בטבת תשע"ח

השואה
השואה
צילום: אייסטוק

הקונגרס היהודי העולמי משיק את היוזמה העולמית הגדולה ביותר לזיכרון השואה, בו יצטלמו מיליוני אנשים עם השלט #WeRemember.

במסגרת המיזם החדש מתכוונים בקונגרס היהודי העולמי לפנות אל מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם, מכל האמונות, הדתות והגזעים, בבקשה כי יצטרפו אל הקמפיין הבינלאומי #WeRemember ויצטלמו כשהם נושאים שלט ובו ההאשטג לציון יום השואה הבינלאומי.

בקמפיין אמורים לקחת חלק ראשי מדינות, אנשי דת בכירים ומובילי דעה בתחומים שונים מכל רחבי העולם.

לדברי אנשי הקונגרס היהודי, "מיליוני בני האדם יפיצו יחד ברחבי הרשתות החברתיות את המסר "לעולם לא, זה לעולם לא". התמונות שיעלו מיליוני הגולשים ברחבי העולם יוקרנו על קירות מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו מה-24 בינואר ועד ליום השואה הבינלאומי, 27 בינואר.

הקונגרס היהודי העולמי קורא למיליוני אנשים מרחבי העולם לצלם עצמם אוחזים בשלט עם הכיתוב "WeRemember", ולהפיץ את התמונות בחשבונותיהם ברשתות החברתיות השונות.

בשנה שעברה, בה הושק לראשונה הקמפיין, נחשפו אליו מעל ל 250 מיליון בני אדם מכל רחבי העולם ולקחו בו חלק פעיל מעל למיליון בני אדם, ביניהם ראשי מדינות, אנשי דת, משפיענים ומובילי דעה מכל רחבי העולם. השנה מקווה הקונגרס היהודי העולמי להגדיל את כמות הנחשפים ולהגיע ל-500 מיליון איש ברחבי העולם.

"האנטישמיות, הכחשת השואה ושנאת האחר ממשיכים להרים את ראשם המכוער גם כיום", אמר רונלד לאודר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי. "עלינו לזכור את השואה מכיוון שמספר הניצולים החיים בינינו הולך ופוחת, ובתוך כמה עשורים בלבד הם ילכו לעולמם. עלינו לזכור כי 'לעולם לא' קורה שוב ושוב. כעת זוהי האחריות של הדור הצעיר ללמד את חבריהם על זוועות השנאה, ולהפיץ את המסר ש'לעולם לא עוד' פירושו 'לעולם לא עוד!', אמר לאודר.

הוא הוסיף עוד כי "בשנה שעברה השקנו את קמפיין '#WeRemember' עם המטרה הסימבולית להגיע ל-6 מיליון בני אדם, כאמצעי בעל ערך לזכור מצד אחד את העבר ומצד שני להגן על העתיד. בעידן הדיגיטלי של ימינו המדיה החברתית היא הכלי היחיד המאפשר לנו לחבר את כל העולם למסר הזה. היוזמה הצליחה הרבה מעבר למצופה והפכה לתנועה אזרחית-חברתית בקנה מידה עולמי, המורכבת מאנשים החולקים סיפורים אמיתיים היישר מן הלב".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש ממשלת בלגיה צ'ארלס מישל, סנטור מדינת ניו יורק צ'ארלס שומר, ד"ר רות וסטהיימר, ברנרד הנרי-לוי ואחרים היו אף הם מבין התומכים בקמפיין בשנה שעברה.

בין התומכים המפתיעים בקמפיין בשנה שעברה היו גם מורה בבית ספר ברואנדה, אימאם מצרפת ונשיא המועצה המוסלמית המרכזית בגרמניה. יחד איתם היו גם ניצולי שואה רבים אשר לקחו חלק בקמפיין והפיצו את המסר.

בתוך כמה שבועות בלבד, הפך התיוג “#WeRemember” לנושא החם ביותר ברשתות החברתיות בגרמניה ובמדינות אחרות ברחבי העולם.