צפוי קרב גדול בוועדה למינוי שופטים

חברת הועדה לבחירת שופטים, ח"כ נורית קורן, מקווה שגם הפעם יתמנו לעליון שופטים עם אג'נדה אחרת מהאליטה ומגלה כי עדיין אין הסכמות.

בני טוקר , כ"ד בטבת תשע"ח

ח"כ נורית קורן
ח"כ נורית קורן
צילום: חזקי ברוךטוען....

חברת הועדה למינוי שופטים ח"כ נורית קורן (ליכוד) מקווה כי סבב המינויים הקרוב לבחירת שופטים יביא להשלמת המהלך שהוחל בו לפני שנה לרענון שורת בית המשפט העליון.

"הפעם מדובר בשני תקנים, בנוסף לארבעה הקודמים והקרב יהיה גדול. אנחנו רוצים להשפיע ולשנות כך שיהיה יותר פלורליזם ויותר שיקוף של הציבור בתוך בית המשפט העליון. שישה מינויים זה באמת שינוי מרענן של שורות בית המשפט העליון", היא אומרת לערוץ 7.

קורן מאמינה שיהיה רוב לקו המעוניין בגיוון בין השופטים. "כרגע עדיין אין הסכמות. כל אחד והמועמדים שלו - וכולם בסופו של דבר מועמדים פוטנציאלים".

"יש מועמדים רבים, טובים ומעניינים - כל אחד עם השקפת העולם שלו. שלושת השופטים, חברי הועדה, באים עם אג'נדה אחת ואני מקווה שנצליח לגבש הסכמות. זה לא קל, כי לצערי צריך רוב מיוחד של שבעה מתוך תשעה על כל מועמד. אם היה מדובר ברוב רגיל של חמישה, היינו מגיעים אפילו לגיוון גדול יותר".

ח"כ קורן קוראת ליותר שופטים ושופטות צעירים לחתור להגיע לעליון. "בסבב הנוכחי יש רק חמש נשים והייתי רוצה שיהיו יותר. אני גם פונה לשופטים הצעירים שמינינו: שימו לב אנחנו עוקבים אחריכם. אתם צריכים להתמקצע, לתת תקופה טובה של שיפוט - וכך תיסלל הדרך לעליון. אני מקווה שעוד שופטים צעירים שמתחילים מלמטה ובאים עם דעות וערכים שונים מהאליטה המשפטית - יוכלו להתקדם".