זנדברג תנסה לכבוש את ראשות מרצ

''לאחר שנים ארוכות שבהן הימין הפך את השמאל לשק חבטות, הגיע הזמן שנרים את הראש ונשיב מלחמה", אומרת חברת הכנסת מהשמאל הקיצוני.

חזקי ברוך , כ"ד בטבת תשע"ח

תמר זנדברג
תמר זנדברג
צילום: קובי ריכטר/TPS

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) הכריזה הבוקר (חמישי) על התמודדותה לראשות מרצ בבחירות שיערכו ב-22 במרץ.

זנדברג תתחרה ביו"ר המפלגה הנוכחית זהבה גלאון, ח"כ אילן גילאון ואבי דבוש.

זנדברג המכהנת בכנסת מאז 2013 מסרה, "החלטתי להתמודד על מנת להרים את המפלגה ואת השמאל הישראלי מהקומה השפופה שהם נקלעו אליה. הגיע הזמן לומר את הדברים בצורה הכי ברורה: מרצ צריכה התחלה חדשה, צריכה רוח חדשה וצריכה הנהגה חדשה''.

לדבריה, ''לאחר שנים ארוכות שבהן הימין הפך את השמאל לשק חבטות, הגיע הזמן שנרים את הראש ונשיב מלחמה שערה, הגיע הזמן להחזיר את ההתלהבות ושמחת החיים למחנה. הגיע הזמן להוביל את מרצ ל-10 מנדטים והגיע הזמן שניקח חלק בהנהגת המדינה ונשיב אותה למסלול.

''לא יתכן שהבחירות למפלגת העבודה יהיו אלה שיכריעו מה קורה במרצ. לא יתכן שגבאי יהיה זה שיקבע כמה מנדטים נקבל בבחירות", הוסיפה חברת הכנסת זנדברג. ''מרצ היא כל מה שטוב בחברה הישראלית, היא כל מה שגורם לנו להתגאות במדינה.

''מרצ מייצגת את רוב הציבור שרוצה מרכולים בשבת, שמבין שהאיום הגדול ביותר על קיומנו הוא מדינת אפרטהייד דו לאומית, הרוב שרוצה שוויון מגדרי, הרוב שרוצה חיים משותפים, והרוב שמבין שהערך החשוב ביותר הוא חיה ותן לחיות. אנחנו נחזיר את הרוב הזה אלינו הביתה. אנחנו נהיה הניצוץ שיבעיר את המחנה כולו", הוסיפה.

יו״ר מרצ, זהבה גלאון, ברכה את תמר זנדברג על הצטרפותה להתמודדות על ראשות מרצ, יחד עם אילן גילאון ואבי דבוש. ״הובלתי מהלך של פריימריז בדיוק בשביל לאפשר ליותר אנשים להתמודד על ראשות מרצ. הצלחת השמאל חשובה לכולנו, ואני בטוחה שכפי שהצלחתי להוביל לפתיחת השורות ולרענון השמאל, אנהיג את מרצ להכפלת כוחה ולמספר דו ספרתי של מנדטים בבחירות הבאות", אמרה גלאון.

''אני משוכנעת שלאחר שאבחר לראשות מרצ נדע לעבוד כולנו יחד, במסירות ובמחויבות לקידום ערכינו המשותפים ולהגדלת מרצ״, הוסיפה יו"ר מרצ הנוכחית.