הנקמה שלנו - להפוך את חוות גלעד לעיר

אביו של גלעד זר הי"ד ומי שרכש בכסף מלא את הקרקעות של חוות גלעד, הכיר היטב את הרב שבח הי"ד. "בניית יישוב - כמו חיסול מחבלים".

בני טוקר , כ"ד בטבת תשע"ח

מאות בהלווית הרב שבח הי"ד
מאות בהלווית הרב שבח הי"ד
צילום: הלל מאיר/TPS

איש ההתיישבות משה זר סופד בערוץ 7 לרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי ליד חוות גלעד.

זר שכל את בנו גלעד הי"ד בפיגוע ירי, וחוות גלעד הוקמה לזכרו על קרקעות שרכש זר.

"הכרתי אותו טוב, הוא היה בין השאר המורה של אחד הנכדים שלי, גלעד צורי, ילד קצת שובב שקרוי על שם דודו שנרצח, הם התחברו אחד לשני והיו אוהבים זה את זה. איך אסביר לילד הקטן בן ה-7 שהרב שלו נרצח על לא עוול בכפו 300 מטר מהמקום שנרצח הדוד שלו גלעד הי"ד ו-300 מטר מהבית שלו?".

זר מתאר כי ימים קשים עוברים עליו, כמי שמכיר מקרוב את כאב האובדן. ''ישבתי אתמול ליד רבי משה, אביו של הרב רזיאל, ישבתי ונקרעו לבותינו. הוא אב שכול מאתמול, אני אב שכול מזמן, אני יודע מה זה להיות אב שכול, הלב קרוע ובוכה".

"ביהדות כשמישהו יושב שבעה אומרים 'המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים', כשבונים ישוב חדש או בית חדש בארצנו מברכים 'ברוך מציב גבול אלמנה'. אין שום נחמה אחרת מלבד בנייה, עם ישראל חוזר מגלות לארץ ישראל שהיא אלמנה ובונה אותה, זו הנקמה. על כל בית שבונים בארץ ישראל חיסלנו עשרה מחבלים, בנינו ישוב - כאילו שחיסלנו עשרת אלפים מחבלים".

חוות גלעד לא צריכה טובות, אומר משה זר ומסביר כי בקשתו היחידה היא להכיר בחווה כיישוב לכל דבר, עם תב"ע מאושרת. "אני מבקש לא לבקש בקשות או להתחנן תחנונים אלא פשוט צריכים להחליט היום שמקימים בחוות גלעד עיר ואם בישראל. יש שם מקום לעיר שלמה ואני יודע על מה אני מדבר.

''יש שם קרקעות פרטיות שנקנו בצדק וביושר, בכסף מלא, וגם קרקעות של המדינה וזו הנקמה הגדולה ביותר. יואילו בטובם האחראים להקים את היישוב הזה, ישוב גדול ומדהים ביופיו, זאת הארץ שלנו ואין בלתה ומי שלא מסכים לכך שייקח את הפקלאות וילך לאן שירצה".