קיצור החופשות: מתנה להורים

יו"ר פורום ועדי ההורים היישובים מברך על קיצור חופשת חנוכה ופסח כפי שהודיע השבוע משרד החינוך.

בני טוקר , כ"ז בטבת תשע"ח

פתיחת שנת הלימודים
פתיחת שנת הלימודים
צילום: קובי ריכטר/TPSטוען....

פז כהן, יו"ר פורום ועדי ההורים היישובים, מברך על ההחלטה לקצר את חופשות חנוכה ופסח.

במסגרת התכנית יקוצצו חמישה ימים מחופשת הפסח הקרובה וחמישה ימים בחופשת חנוכה החל משנה הבאה. בימים הללו תתקיימנה פעילויות העשרה במוסדות החינוך משעות הבוקר ועד 13:00.

"אנחנו מרוצים מאוד הושגה כאן תכנית שמקשיבה לזעקה הציבורית על הפער העצום בין ימי החופשות במשק לימי החופשה במערכת החינוך, עשרים ימים שהורדו מחופשות התלמידים זה משמעותי. עד היום היינו צריכים למצוא סידור לילדים לשבעים ימים בשנה עכשיו זה רק לשישים זה הישג", אמר לערוץ 7.

כהן בטוח שההורים ימצאו זמנים אחרים כדי לבלות עם הילדים ולא דווקא בחנוכה, "יש את שלושת הרגלים ויש חודש בקיץ ואסרו חג ול"ג בעומר שהילדים מסיימים את המדורות בשעה מוקדמת ולצערנו למחרת נמצאים ביום חופש כך שיש מספיק ימי חופש".

לדבריו הניקיונות לפסח מתבצעים דווקא טוב יותר ללא הילדים, "כולנו צריכים לעסוק בעבודת הבית לקראת פסח זו משימה ערכית שכל המשפחה נרתמת אליה, אבל לא צריך שבוע לכל התהליך הזה ואם מישהו מאוד רוצה הילדים יכולים להישאר איתו בבית לא מכריחים אף אחד, אבל לדעתי במציאות של היום יותר נוח לנקות את הבית לבד ובדרך כלל גם רוב האנשים נמצאים בעבודה בשבוע שלפני פסח".

כהן קורא במקביל לקיצור ימי החופשות של התלמידים להוסיף ימי חופש להורים, "הצעד הבא הוא להגדיל את ימי החופשה במשק הישראלי כי היום עובד ישראלי מקבל 12 עד 14 ימי חופש בשנה כשהעובד בעולם המערבי מקבל 20 ימי חופשה בשנה כהתחלה ולכן צריך גם להגדיל את מספר ימי החופשה של ההורים העובדים כדי שבאמת נהיה עם הילדים שלנו יותר ולא נצטרך לחפש סידורים".