נתניהו: הממשלה תמשיך עד סוף הקדנציה

שרי הממשלה אישרו הבוקר את הצעת תקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנת 2019.

ניצן קידר , כ"ה בטבת תשע"ח

נתניהו וכחלון בישיבת הממשלה
נתניהו וכחלון בישיבת הממשלה
צילום: קובי גדעון / לע"מ

הממשלה אישרה הבוקר (שישי) את הצעת תקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנת 2019.

בין הרפורמות הנכללות במסגרת התקציב: תכנית נטו משפחה; תכנית הסיעוד הלאומית; הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה; מעבר מבנק לבנק בלחיצת כפתור; הוזלת מחירי הניתוחים הפרטיים; קיצור שבוע העבודה; הרפורמה לקיצור החופשות; צמצום השימוש במזומן; הגדלת היצע הדיור ועידוד השתלבות בשוק העבודה באמצעות מתן מענקי עבודה; צמצום מספר משרדי הממשלה.

בין השנים 2014 – 2019 נרשם הגידול בתקציב החינוך עומד על 38% (16.6 מיליארד ₪ ), בתקציב הבריאות חל גידול של 60% (14.1 מיליארד ₪), בביטוח הלאומי נצפה גידול של 37% (12.95 מיליארד ₪), בתקציב לניצולי השואה עלייה של 41% (1.4 מיליארד ₪) ובתקציב הביטחון גידול של 37% (15.4 מיליארד ₪).

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על אישור הצעת התקציב ואמר "הממשלה אישרה היום תקציב מצוין וחוק הסדרים מצוין שמבטא את המדיניות העקבית והאחראית שלנו: תקציב שמצד אחד שומר על צמיחה וחוסן כלכלי, ומצד שני דואג לצרכים החברתיים של כל אזרחי ישראל.

''הממשלה שלנו תמשיך לעבוד יחד לטובת מדינת ישראל עוד הרבה זמן - עד סוף הקדנציה", הוסיף נתניהו.

שר האוצר, משה כחלון, אמר "תקציב 2019 הוא תקציב חברתי שממוקד בהצמחת המשק הישראלי וחיזוק הכלכלה. הצמיחה היא שמאפשרת לנו להביא את הבשורות החברתיות בתקציב. שר אוצר הוא לא גזבר, התפקיד שלו הוא להצמיח את המשק ולנתב את פירות הצמיחה למקומות הנכונים ולאוכלוסיות שנשכחו במשך יותר מדי שנים. התקציב הזה ממשיך את המהפכה החברתית וקובע סדר חלוקתי חדש".

שר החינוך נפתלי בנט אמר כי "תקציב המדינה לשנת 2019 שעבר הבוקר הוא תקציב שמציב את החינוך בראש סדר העדיפות הלאומי.

''חופשות התלמידים יקוצרו בעשרה ימים, סייעת שנייה ב-5,100 גני ילדים, כיתות ד-ה-ו יוקטנו גם הן, והזינוק במתמטיקה מדעים ואנגלית ימשיך. אני מודה לראש הממשלה, לשר האוצר ולכל חברי הממשלה שהציבו את החינוך בראש", הוסיף בנט.