כוננות גבוהה באיו"ש
"המשימה היא ברורה- לעצור את המחבלים"

כוחות צה"ל ממשיכים לכתר את שכם, יחידות מיוחדות מבצעות סריקות במקביל למאמץ המודיעיני, עד לתפיסת המחבלים שרצחו את הרב שבח הי"ד.

עדו בן פורת , כ"ה בטבת תשע"ח

כוחות צה''ל בגזרה
כוחות צה''ל בגזרה
צילום: דובר צה"ל

כוחות הביטחון ממשיכים לפעול במרחב החטיבה המרחבית שומרון עד לתפיסת המחבלים שביצעו את הפיגוע בו נרצח הרב רזיאל שבח הי''ד, סמוך לחוות גלעד.

כוחות צה''ל מוצבים בין היתר בכניסות וביציאות לעיר שכם, בצמתים ובמקומות מרכזיים באיו"ש.

סא״ל עומר כהן, מפקד גדוד נחשון אשר מבצע תעסוקה מבצעית בגזרה, אמר לערוץ 7 כי ״המטרה היא להגביר מאמצים ולדאוג שאנחנו חדים, ערניים ופועלים כל העת על מנת לשמור על הגזרה שקטה וללא אירועים חריגים.

''לכולנו יש משימה ברורה לנגד העיניים והיא לעצור את המפגעים״, הוסיף המג''ד. ״המטרה היא לאפשר לתושבים להמשיך ולנהל אורח חיים תקין״.

המצוד אחר המחבלים נמשך במקביל להפעלת אמצעים מודיעיניים. כוחות מיוחדים מבצעים סריקות בגזרה, ונמשך גם הכתר של צה''ל על העיר שכם ועל כפרים בסביבתה.טוען....

שלשום הגיע הרמטכ''ל רב-אלוף גדי איזנקוט לזירה בה בוצע הפיגוע הרצחני. הרמטכ"ל קיבל סקירה ממפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, ממפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ערן ניב, מראש המנהל האזרחי, תת-אלוף אחוות בן חור, ממפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה גלעד עמית וכן מגורמי שב״כ.

״העיסוק העיקרי כרגע הוא לאתר את החוליה, לעצור אותה ולמנוע אירועים נוספים וזאת לצד היערכות להמשך הפעילות במרחב יהודה ושומרון גם במהלך הימים הקרובים״, אמר איזנקוט.