כתב חדשות 10: נוער הגבעות-ארגון טרור

העיתונאי ברק רביד כינה את בני הנוער "טרוריסטים פוטנציאלים'' ואף הציע ''שיתנו להם את אותו טיפול שנותנים לטרוריסטים פלסטינים''.

ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשע"ח

טרוריסטים משני הצדדים
טרוריסטים משני הצדדים
צילום מסך: טוויטר

הכתב המדיני של חדשות 10, ברק רביד, כינה את נוער הגבעות ''ארגון טרור''.

ברק התייחס בחשבון הטוויטר שלו לשיחות האזהרה שעורך השב''כ עם צעירים יהודים מאיו"ש, מחשש שיבצעו פעולות נקמה לאחר הפיגוע הרצחני בחוות גלעד.

''הזרוע המשפטית של ארגון הטרור נוער הגבעות מתלוננת שאנשי שב"כ מתקשרים לטרוריסטים יהודים פוטנציאלים ומדברים אליהם 'בשפת רחוב' כדי שלא יבצעו פיגועים. באמת לא בסדר. אולי כדאי שיתנו להם את אותו טיפול שנותנים לטרוריסטים פלסטינים. שלא תהיה אפליה", צייץ רביד, הנחשב לעיתונאי מוערך.

הביקורת נגדו לא איחרה לבוא. ''ברק אני במקומך מוחק את הגועל הזה שרשמת. הגזמת לגמרי!'', כתב אחד הגולשים בתגובה. גולש נוסף כתב ''אם הם ארגון טרור אז 'הארץ' זה גרמניה הנאצית''.

דבריו של ברק רביד נכתבו על רקע שיחת טלפון שנחשפה בערוץ 7, בין איש השב''כ לבין עמיחי זוארץ, פעיל ימין העובד בחנות חומרי בניין בשילה.

בשיחה נשמע איש שב"כ המזדהה בשם 'חיים', מאיים על זוארץ: "עמיחי, תקשיב זה חיים מהשב"כ. אני יודע שאתה מסתובב בצמתים. העיניים שלי עליכם. אני מציע לך ולכל החבורה ללכת לבית ולתת לנו לעשות את העבודה, אני מזהיר אותך אם יהיה לי את החשד הכי קטן אתה תמצא את עצמך מורחק בדיוק כמו אחיך".

איש השב"כ הזכיר בשיחה את אחיו של זוארץ אשר נמצא בהרחקה מנהלית משטחי יו"ש.

"תקשיב טוב, אל תנסה אותי אל תשחק איתי. אני אעיף אותך מהאזור, תעוף הביתה מיד, אתה תפסיד מזה, כדאי לך לעוף, אל תשחק אותה גבר, למה אתה תשלם על זה, שמעת? עם כל המשחקים שלך אחרי שאתה תהיה מורחק אתה תבכה על זה, יש לך יותר מה להפסיד מאחיך, גם עבודה וגם כל הגידולים והצאן ליד הבית שלך. אל תשחק משחקים. אתה תשלם על זה.

''אם אתה תעשה את הדבר הכי קטן אתה תחטוף, הכי קטן, אל תשחק משחקים", המשיך איש השב"כ לאיים.

עמיחי זוארץ, חקלאי תושב גוש שילה, כבן 28 ונשוי, עובד בחנות חומרי בניין. הוא סיפר כי התפלא מאד מהשיחה: "אני עובד בחנות ופתאום הוא מתקשר. הזוי, לא האמנתי שאיש שב"כ מאיים כמו אחרון העבריינים. עצוב שנרצח יהודי וחבר, השב"כ עסוק בלאיים על יהודים".

תגובת שירות הביטחון הכללי: ''האדם עימו התקיימה השיחה הוא תושב חוות הדעת כבן 28. עקב פעילותו האלימה ומסוכנותו לביטחון האזור, הוא נעצר בעבר ואף הוצאו כנגדו צווים מנהליים. בעקבות מידע מודיעיני שהיה בידי שב"כ עלה הצורך להזהירו לאלתר מפני ביצוע פעילות אלימה שעלולה לדרדר את המצב הביטחוני באזור.

''על רקע המאמצים לאתר את רוצחי הרב רזיאל שבח ז"ל, שב"כ מקיים הערכת מצב שוטפת במטרה למנוע פגיעה בחיי אדם, ולשם כך יפעיל את הכלים העומדים לרשותו ע"פ חוק'', נמסר.