איילת שקד ללפיד: קבל שיעור בדמוקרטיה

שרת המשפטים תקפה בטוויטר את יאיר לפיד על ריצותיו לבג''ץ ועל שתיקתו לאחר תחקיר ''עובדה'' שעסק בח''כ יעקב פרי.

ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשע"ח

איילת שקד
איילת שקד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד תקפה היום (שישי) את יו''ר מפלגת יש עתיד ח''כ יאיר לפיד על שתיקתו לאחר התוכנית ''עובדה'' בה נחשף כי ח''כ יעקב פרי מ''יש עתיד'', ראש השב''כ לשעבר, נכשל בבדיקות פוליגרף שנועדו לברר אם העביר מידע על האזנות הסתר לאריה דרעי בעת החקירה נגדו.

בתחילה, שקד צייצה בטוויטר חלק מראיון של השר לשעבר חיים רמון, איש שמאל מובהק, ל''מקור ראשון''. רמון מתח ביקורת נוקבת על ההליכה התכופה של מפלגות השמאל לבג"ץ בשעה שהכנסת מאשרת חוקים שאינם נוחים לו.

קצפה של שקד יצא לאחר ש"יש עתיד" עתרה לבג"ץ על חוק ההמלצות, לאחר שלושה ימי פיליבסטר שהובילה האופוזיציה.

שקד כתבה בטוויטר: ‏‏‎"לפיד, קרא את חיים רמון. קבל שיעור בדמוקרטיה: 'השמאל התייאש מהדמוקרטיה והפך את בג"ץ למועצת החכמים. ההכרעות הדמוקרטיות של העם מאז 77' לא מוצאות חן בעיניו, ובמקום להיאבק על נפש העם הוא הולך ומנסה לעקוף את תוצאות הבחירות באמצעות בג"ץ'."

בתגובה השיב לה לפיד: "‏‎איילת, אחרי שתמכת בחוק ההמלצות, חוק הפריימריז וחוק הג׳ובים ולא אמרת מילה על פרשת הצוללות, את לא בדיוק כשירה להעביר שיעורים בדמוקרטיה. אם החלטת להיות המוציאה לפועל של השחיתות לפחות תחסכי מאתנו את הצדקנות".

שקד לא נותרה חייבת וכתבה, תוך התייחסות לחשיפת תכנית עובדה השבוע: ‏"‎‎‏‎יפה שראש מפלגת 'היושר' שנאלם דום לאור חשיפת עובדה על יעקב פרי מוצא הזדמנות לדבר על שחיתות. גם לא שמעתי אותך מתבטא על התרגיל המסריח של חברך עופר שלח בזמן הלוויית רזיאל שבח.

''אבל בוא, הנה ההזדמנות שלך לגנות את התנהגות חבריך למפלגה. על חוק הפריימריז-לפחות יש מפלגות שאינן דיקטטוריות", הוסיפה השרה שקד.