הלילה: מוישי הולצברג ממריא למומבאי

הולצברג בן ה-12 שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד במומבאי לפני תשע שנים, יצטרף לנסיעת נתניהו להודו. "אחזק את היחסים בין המדינות".

ניצן קידר , כ"ו בטבת תשע"ח

ראש ממשלת הודו מודי וראש הממשלה עם מוישי הולצברג
ראש ממשלת הודו מודי וראש הממשלה עם מוישי הולצברג
צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ימריאו הלילה לביקור רשמי בהודו.

ביקור זה מתקיים במלאת 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות וכחצי שנה לאחר ביקורו ההיסטורי בישראל של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי.

ראש הממשלה נתניהו יבקר בדלהי, מומבאי וגוג'ראט. ראש ממשלת הודו מודי ילווה אישית את נתניהו בחלקים נרחבים במהלך הביקור.

הילד מוישי הולצברג, בן ה-12, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד במומבאי לפני תשע שנים, מצטרף לנסיעה כפי שהבטיח לו ראש הממשלה נתניהו בעת פגישתם עם ראש ממשלת הודו מודי ביולי האחרון בארץ.

נתניהו אמר במוצאי שבת כי "בביקור הזה אני מתכוון לחזק עוד יותר את היחסים בין המדינות.
הביקור הוא הזדמנות להדק את שיתוף הפעולה עם מעצמה עולמית בתחומי הכלכלה, הביטחון, הטכנולוגיה והתיירות.

''ראש ממשלת הודו מודי הוא ידיד קרוב של ישראל ושלי ואני מעריך את העובדה שהוא אישית מלווה אותי בחלקים נרחבים של הביקור", ציין ראש הממשלה.

נתניהו יקיים פגישות עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, נשיא הודו ראם נאת' קובינד ושרת החוץ ההודית סושמה סוואראג'. יתקיימו פגישות מקצועיות בין הצדדים וייחתמו הסכמים בין המדינות.

לראש הממשלה נתניהו מצטרפת המשלחת העסקית הגדולה ביותר שיצאה אי פעם לביקור רשמי של ראש ממשלה ישראלי וזאת במטרה להעמיק ולחזק את הקשרים הכלכליים וכן ליצור הזדמנויות עסקיות משותפות בין אנשי העסקים הישראלים וההודים.

נתניהו ייפגש עם אנשי העסקים הבכירים ביותר בהודו. כמו כן ראש הממשלה נתניהו יקיים אירועים כלכליים נוספים במהלך הביקור בהם ייפגש, יחד עם ראש ממשלת הודו, עם פורום המנכ"לים של החברות הגדולות משתי המדינות.

נתניהו ישתתף, יחד עם ראש ממשלת הודו, בפורום הבינלאומי Raisina – ועידה העוסקת בנושאים גיאופוליטיים ומתקיימת זו השנה השנייה. ראש הממשלה ייפגש עם ראשי הקהילה היהודית וייפגש עם ראשי תעשיית הקולנוע ההודית – בוליווד.

ראש הממשלה ורעייתו יבקרו בקברו של גנדי בדלהי וישתתפו בטקסים במומבאי לזכר הפיגוע שאירע במלון טאג' פאלאס ולזכר הפיגוע שאירע בבית חב"ד.

במהלך הביקור ייחתמו הסכמים בילטראליים בנושאי אנרגיה, סייבר ותעופה. המנהיגים צפויים לדון בתכנית עבודה מפורטת לחמש השנים הבאות, בהמשך להחלטת הממשלה המקיפה שהוביל נתניהו לחיזוק הקשרים בין הודו לישראל.