סקר: קרב צמוד בין הליכוד ויש עתיד

מנתוני מכון 'מדגם' עולה כי לו היו הבחירות נערכות היום, הליכוד היתה המפלגה הגדולה בכנסת עם 25 מנדטים ויש עתיד היתה זוכה ל-24.

חזקי ברוך , כ"ו בטבת תשע"ח

נתניהו ולפיד
נתניהו ולפיד
צילום: Noam Revkin Fenton/FLASH90

סקר של מכון 'מדגם' שפורסם בחדשות 2 מעלה כי לו היו הבחירות נערכות היום, הליכוד היתה המפלגה הגדולה בכנסת עם 25 מנדטים ויש עתיד היתה השנייה בגודלה עם 24 מנדטים.

על פי הנתונים מפלגת המחנה הציוני נחלשת ל-16 מנדטים, הרשימה המשותפת זוכה ב-12 מנדטים והבית היהודי ב-11.

מפלגת יהדות התורה מקבלת בסקר 7 מנדטים, ישראל ביתנו 7, ש"ס 6 ומרצ 5. הסקר נערך בקרב 504 נשאלים באמצע השבוע האחרון.

בסקר הוצגה גם האפשרות שיש עתיד וכולנו ירוצו במשותף תחת מסגרת פוליטית אחת. במצב כזה מפלגתם תזכה ב-29 מנדטים, הליכוד ב-25, המחנה הציוני ב-17, הרשימה המשותפת ב-12, הבית היהודי ב-12, יהדות התורה ב-7 מנדטים, ישראל ביתנו גם כן ב-7, ש"ס ב-6 ומרצ ב-5.

לשאלה מי מתאים יותר להיות ראש ממשלה, בנימין נתניהו או אבי גבאי השיבו 33% שבנימין נתניהו מתאים יותר, 15% בחרו באבי גבאי ו-52% טענו שאף אחד מהשניים אינו מתאים לעמוד בראשות הממשלה.

כשהמועמדים הם נתניהו ויאיר לפיד, מעדיפים 35% את נתניהו, 23% את לפיד ו-42% חושבים ששניהם לא מתאימים.

אתמולפורסם סקר שנערך עבור "מעריב־סופהשבוע" על ידי מכון המחקר "פאנלס פוליטיקס" ממנו עלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת יש עתיד היתה מקבלת 27 מנדטים, בעוד הליכוד בראשות נתניהו צונחת ל־22 מנדטים.

על פי הסקר, סיעת המחנה הציוני של אבי גבאי מקבלת 14 מנדטים, ואחריה בסדר יורד: הבית היהודי עם 13 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 11.

סיעת כולנו בראשות כחלון זוכה ל-9 מנדטים בסקר, יהדות התורה עם 8 מנדטים, מרצ בראשות זהבה גלאון עומדת על 7 מנדטים, ישראל ביתנו של ליברמן עם חמישה מנדטים.

סיעת ש"ס מדשדשת בסקר זה עם ארבעה מנדטים ועל פי הסקר היא עוברת בקושי את אחוז החסימה.