"מי שבונה עלי כקבלן פירוקים - טועה"

כחלון מצהיר כי לא יפרק את הממשלה, אך ידרוש מנתניהו להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום. לדבריו אין סיכוי לאיחוד עם יש עתיד.

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשע"ח

משה כחלון
משה כחלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר האוצר משה כחלון מבהיר הערב (מוצאי שבת) כי הוא אינו מתכוון להביא להקדמת הבחירות או לפרוש מהממשלה בקרוב.

"לא העברתי את תקציב המדינה כדי לפרק את הממשלה בקרוב. כל מי שבונה עלי בתור קבלן פירוקים משלה את עצמו", אמר כחלון בראיון לתוכנית 'פגוש את העיתונות' בחדשות 2.

בנוגע לחקירות נתניהו אמר כחלון כי יש להמתין להחלטת היועץ המשפטי לממשלה - ולא להמלצות המשטרה. "אם היועמ"ש יכריז על הגשת כתב אישום, אין לי ספק שנתניהו צריך להתפטר", אמר שר האוצר והוסיף "תנו להמלצות להגיע, אנחנו לא נתחמק מהחלטה".

כחלון הביע שביעות רצון מאישור התקציב בממשלה, ביום שישי. "זה תקציב שמסמל ומאותת שיש לנו משק יציב, שאפשר לעשות תכניות ארוכות טווח. זה תקציב שיש בו 16 מיליארד שקלים תוספת בשנים האחרונות לחינוך וגם לבריאות, ביטוח לאומי, ביטחון, צמיחה".

"הורדנו מסים בצורה משמעותית מתחילת הקדנציה, למרות שאמרו לנו להעלות, ויש לנו גם גביית יתר. אני רוצה לסיים את הרבעון הראשון, לראות שהתחזיות אכן מתממשות ואז נראה את הכל. אנחנו במתווה של הורדות מסים מהיום הראשון שלי בתפקיד ואנחנו נבדוק את הדברים", אמר שר האוצר.

הוא התייחס גם לסקר שגילה כי איחוד בינו לבין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, פוגע משמעותית בליכוד. "אנחנו מיודדים אבל 'כולנו' ירוצו לבד, קרא את שפתיי".

כחלון התייחס גם לחשיפת ההקלטות של יאיר נתניהו בשבוע האחרון. "השפה והשיח מטרידים אותי. אם ההתנצלות של יאיר נתניהו הייתה ערכית, מהלב, והוא הבין את הטעות שעשה – זה בהחלט מסר חשוב לציבור".