ביקור תנחומים מרגש בחוות גלעד

חברי הפורום הדרוזי בבית היהודי ניחמו את בני משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד. "בניין הארץ וקדושת התורה נשזרו בנפשו ובגופו".

עדו בן פורת , כ"ו בטבת תשע"ח

חברי הפורום הדרוזי בזירת הפיגוע
חברי הפורום הדרוזי בזירת הפיגוע
צילום: דוברות

חברי הפורום הדרוזי במפלגת בית היהודי, תושבי הכפרים בצפון הארץ, הגיעו ביום שישי לחוות גלעד, וניחמו את בני משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי סמוך ליישוב.

חברי הפורום הדרוזי עצרו במקום בו נרצח הרב שבח, והגיעו אל בית המשפחה יחד עם סמנכ''ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני ואיתי זר, מראשוני חוות גלעד.

יו״ר הפורום הדרוזי, אייל אסעד, הקריא מכתב ניחומים שכתב. ''הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בידי בן עוולה הותיר אחריו אישה - יעל, ושישה ילדים. עם ישראל כולו כואב את כאבכם ומרכין ראש אל מול אובדנכם.

''במהלך חייו ביקש הרב שהלוויתו ומקום קבורתו יהיו בחוות גלעד. בניין הארץ וקדושת התורה נשזרו בנפשו ובגופו והיו לאחד. הרב רזיאל שבח הי"ד הוא הראשון שנקבר בבית העלמין שבחוות גלעד", ציין אסעד.

לדבריו, ''קריאות נקם נשמעו במהלך ההספדים אך לא זאת היתה דרכו של הרב רזיאל שבח הי"ד ואל תהי זאת דרכנו. הרב רזיאל שבח הי"ד נרצח בשל בניין הארץ. ובבניין הארץ תהיה נקמתו.טוען....

''אפילו באיסלאם ארץ ישראל מקודשת לעם ישראל. ולו היה יודע אותו מרצח בן עוולה שלא תועיל רציחת יהודי ושארץ ישראל שייכת לעם ישראל, לא היה נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד.

''אחרי יותר ממאה וחמישים שנות ישוב הארץ בידי בניה, שבעים שנה להכרזת המדינה והכרה בזכות עם ישראל לשבת בארץ ישראל ע"י ארגון האומות המאוחדות, 50 שנה למפעל ההתיישבות בארץ ישראל השלמה, וכחודש לאחר הכרזתה של ארה"ב שגם היא מכירה בירושלים כבירת מדינת ישראל, האם לא הגיע אחרי כל הזמן הזה שגם ממשלת ישראל תכיר במובן מאליו?''.

אסעד הדגיש כי חוות גלעד יחד עם כל שטחי ארץ ישראל הם שטח ריבוני של מדינת ישראל ''שבו זכאי כל אדם לחיות כעם חופשי בארצו והגיע הזמן שממשלת ישראל תכריז על כך בריש גלי.

''אולי, בכפוף להתנייה הפבלובית, נשמע כמה איומים חוצבי להבות ושטנה מכמה מדינות ערב ובאירופה תרעש המדיה. האו"ם יכריז על עוד שמום ודונלד טראמפ יאמר שהגיע הזמן שנתחיל לגלות עצמאות ושלטון יציב.

''אולי אבל דבר אחד בטוח, המוטיבציה של המרצחים תרד. ואם תגדיל מדינת ישראל לעשות ותיקח גם היא חלק בבניין הארץ לא נעמוד על דם יהודי שנשפך על אדמת ארץ ישראל. ובבניין ציון ננוחם'', הוסיף יו״ר הפורום הדרוזי בבית היהודי.