אשדוד במתקפה חריפה נגד שופט המשחק

אחרי שנשרקו נגדה שתי בעיטות עונשין מ-11 מטרים, הורחק לה שחקן ונפסק שער לחובה למרות עמדת נבדל ברורה, אשדוד מאיימת על שופט המשחק

נרי וייס , כ"ו בטבת תשע"ח

שופט כדורגל (ארכיון)
שופט כדורגל (ארכיון)
צילום: פלאש 90

"נפעל לפסול את רועי ריינשרייבר לא רק ממשחקי מ.ס. אשדוד, כי אם משיפוט בכלל", כך התבטאו בחריפות ראשי הנהלת המועדון של מ.ס אשדוד לאחר משחקה הערב (מוצאי שבת) במסגרת המחזור ה-18 בליגת העל שבכדורגל מול מכבי נתניה.

מבחינת אשדוד, שער בדקה ה-87 היה הקש ששבר את גב הגמל.

שתי בעיטות עונשין מ-11 מטרים שנשרקו לחובתם, כרטיס צהוב שני ואדום גבולי שגרם להם להיות בעשרה שחקנים ושער שיוויון דרמטי בדקה ה-87 מעמדת נבדל ברורה. כל אלה אלו הוכחות חד-משמעיות של אשדוד לעבר קיפוח ושיפוט מוטעה מצידו של שופט המשחק, רועי ריינשרייבר.

וזו לא פעם ראשונה שריינשרייבר טועה לרעת אשדוד. כבר לאחר המחזור השני העונה, פנו באשדוד לאיגוד השופטים בדרישה שלא לאפשר לריינשרייבר לשפוט את משחקיהם בטענה כי הוא מקפח אותם תמידית. הערב, ריינשרייבר שטועה העונה לא מעט פעמים, ולא רק במשחקי אשדוד, שוב גנב את ההצגה ושדד את הנקודות מאשדוד.

שני פנדלים בתוך 25 דקות (בדקה ה-50 וה-75) אותם החמיץ ערן לוי, שער מעמדת נבדל של קוגבנייה בדקה ה-87 והרחקה של ויקטור גנב בכרטיס צהוב שני גבולי, הוציאו את אשדוד מאיפוס וגרמו לתקיפה פומבית חריפה לעבר השופט.

בהודעה שהוציאו מיד לאחר שריקת הסיום במשחק בו לבסוף ירדו עם נקודה אחת בלבד, לאחר תיקו 2:2, כתבו ראשי המועדון מאשדוד: "זה מספר שבועות שאנו מקופחים בשל החלטות מגמתיות שהביאו להרחקות לא מוצדקות, לשריקת כדורי עונשין שהכריעו משחקים ולפסילת שערים חוקיים לטובתנו. שתקנו, כי אנו יודעים שטעויות הן חלק מהמשחק", כתבו.

לטענת אשדוד, העובדה שטעויות הן חלק מהמשחק זו לא הסיבה היחידה ששתקו. לטענתם אוזלת ידם של איגוד השופטים היא שגרמה להם לשתוק. "שתקנו כי בעיקר אנו יודעים שזה לא יעזור ולא ישנה שום דבר. לראיה, בתום המחזור השני פנינו בצורה תקיפה וביקשנו לפסול את רועי ריינשרייבר מלשפוט את משחקי מ.ס. אשדוד עקב קיפוח מגמתי שנמשך עוד מהעונה הקודמת ובעיקר בשל הרחקה שערורייתית של בלם הקבוצה ניר ברדע עוד במחצית הראשונה, החלטה שגמרה לנו את המשחק ופגעה בנו גם במחזור שלאחריו. והנה, עבר סיבוב שלם ושוב זהו ריינשרייבר שבשרשרת החלטות הזויות ושגויות מעניק ליריבתנו שתי בעיטות עונשין מ-11 מטרים, מרחיק לנו בלם, מתעלם מעבירה ברורה ברחבה על דור ג'אן ולקינוח מאשר לנתניה שער מעמדת נבדל ברורה".

לדברי ראשי המועדון מעיר הנמל, "אנו שוקלים לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לשים לזה סוף, לרבות פניה לערכאה אזרחית והגשת תביעת נזיקין אישית כנגד השופט. כמו כן נפעל לפסול את ריינשרייבר לא רק ממשחקי מ.ס. אשדוד, כי אם משיפוט בכלל".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il