'תוקפים בעזה, ולא דיונות של חול'

ראש הממשלה טס הלילה לביקור היסטורי בהודו. טרם עלותו למטוס התייחס לתקיפה בעזה, למהותו של הביקור ולפרשת בנו, יאיר.

ניצן קידר , כ"ז בטבת תשע"ח

בני הזוג נתניהו בדרכם למטוס
בני הזוג נתניהו בדרכם למטוס
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

רגע לפני עלותו למטוס בדרכו לביקור היסטורי בהודו התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתקיפה הצה"לית ברצועת עזה, ליעדי הביקור בהודו ולהתמודדותה של משפחתו עם פרשת בנו, יאיר.

"צה"ל תקף הערב תשתית טרור מרכזית של חמאס ברצועת עזה. יש מי שאומר שצה"ל תוקף דיונות של חול – זה לא נכון. אנחנו מגיבים על התקיפות נגד מדינת ישראל, אנחנו עושים את זה בתקיפה מאוד שיטתית של התשתיות שמכוונות נגדנו", אמר נתניהו והוסיף: "החמאס צריך להבין שלא נרשה את המשך ההתקפות הללו ושנגיב בעוצמה עוד יותר גדולה".

באשר לביקור בהודו ויעדיו הכלכליים אמר ראש הממשלה: "הערב אני יוצא לביקור היסטורי בהודו. אני אפגוש שם את ראש הממשלה, ידידי נרנדרה מודי, את נשיא הודו ומנהיגים רבים אחרים. אנחנו נחתום על הרבה מאוד הסכמים".

"אנחנו מחזקים את הקשר בין ישראל למעצמה העולמית החשובה הזאת. זה משרת אותנו בביטחון, בכלכלה, בסחר, בתיירות ובהרבה מאוד תחומים אחרים. זאת ברכה גדולה מאוד למדינת ישראל".

במענה לשאלת כתבים התייחס נתניהו גם לפרשת הקלטות בנו יאיר: "רעייתי ואני עומדים כאן כאבא ואימא לבן שלנו. הוא נער צעיר שאוהב את מדינת ישראל בכל נימי נפשו. אני רוצה שתחשבו איך אתם תרגישו אם היו רומסים את הילדים שלכם באכזריות שאין לה גבולות, ברשעות ובצביעות. אני אומר את זה לא רק לגורמים בתקשורת, אני אומר את זה גם לאישי ציבור שמצקצקים בלשונם בהתחסדות ובצביעות אבסורדית".

עוד הוסיף: "בהזדמנות הזאת אני מבקש להודות לאזרחים רבים רבים במדינת ישראל שנתנו ליאיר ולנו כתף חמה וכל כך אנושית מול חוסר האנושיות הזאת שראינו. אני רוצה להגיד להם הערב עד כמה אנחנו מעריכים את זה, עד כמה אנחנו מודים להם. אני רוצה להגיד עוד משהו - אתם נותנים לנו הרבה כוח להמשיך".

מטוסי קרב של צה"ל תקפו אמש (מוצאי שבת) תשתית טרור בדרום העיר רפיח, סמוך לגבול רצועת עזה עם מצרים - כך נמסר מדובר צה"ל. בהודעה נכתב: "ארגון הטרור חמאס הוא האחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה". התקיפה מגיעה דקות ספורות אחרי שצה"ל הודיע על סגירת מעבר כרם שלום למעבר סחורות.