הסטודנטים באריאל מתייצבים לצד בנט

אגודת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל שיגרה לשר החינוך מכתב בו היא מבקשת ממנו להמשיך להיאבק למען העברת "חוק אוניברסיטת אריאל".

חזקי ברוך , כ"ז בטבת תשע"ח

אישור לפקולטה. הנחת אבן הפינה לבית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל
אישור לפקולטה. הנחת אבן הפינה לבית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל
צילום: Ben Dori/Flash90

שר החינוך נפתלי בנט הודיע כי גם היום (ראשון) תושבת עבודת ועדת השרים לחקיקה, לנוכח בלימת "חוק אוניברסיטת אריאל".

בעקבות ההודעה שיגרה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה מכתב תמיכה לבנט, "ברצוננו להביע תמיכתנו ולחזק את ידיך בעבודתך על קידום 'חוק אוניברסיטת אריאל'".

"תהליך ביטול המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון והכפפת אוניברסיטת אריאל למועצה להשכלה גבוהה בירושלים הוא תהליך מבורך שמפרותיו צפויים ליהנות הסטודנטים באריאל אשר על ייצוגם אנו אמונים מתוקף היותנו 'אגודת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל', תוך פרק זמן קצר ולעוד שנים רבות", מציינים באגודה.

לדבריהם, "מעבר מוצלח של חוק זה, צפוי להקל באופן משמעותי מעתה ואילך על תהליך ההכרה בתארים ע"י זירוז תהליכי ההגשה והדיון בבקשות. כדוגמת הסוגיה הסבוכה של ההכרה בלימודיהם של הסטודנטים מהפקולטה להנדסה אזרחית החותמים את לימודיהם עם קבלת תואר ה-Tech.B בעוד אחיהם בשאר המוסדות בעלי מסלולים מקבילים מתהדרים בתואר ה-Sc.B. בנוסף לכך, חוק זה מהווה מעין אישור סופי המאפשר לאוניברסיטה לפתוח את הפקולטה לרפואה אשר כולנו משתוקקים לחזות בבניינה, וכמוה עוד פקולטות נוספות בעתיד".

הסטודנטים מציינים עוד כי "חוק זה ייקצר משמעותית את ההליכים הבירוקרטיים המלווים את מהלך לימודיו של הסטודנט הממוצע וכולנו תקווה כי הוא יטיב את שהותנו האקדמית ביהודה ושומרון. אנו פונים אל חברי הקואליציה ואל ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו להצטרף לקריאתך להסרת החסם ולזירוז החקיקה המבורכת ולהימנע משיקולים לא ענייניים ולאפשר את קידום החוק, אשר יקדם את האקדמיה בישראל וכפועל יוצא מכך גם יחזק את בניין הארץ ויישובי אזור השומרון".