ראש ממשלת הודו הפתיע את נתניהו בשדה

ראש הממשלה מודי הגיע לשדה התעופה לקבל את פני נתניהו, בניגוד לתכנית המוקדמת בה תוכננה קבלת פנים על ידי שר המדינה לענייני חוץ.

ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשע"ח

חיבוק ברכה. נתניהו ומודי בשדה התעופה
חיבוק ברכה. נתניהו ומודי בשדה התעופה
צילום: אבי אוחיון לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה נחתו הבוקר (ראשון) בדלהי, בירת הודו, לביקור ממלכתי שהוגדר על ידי נתניהו ואנשיו "היסטורי".

ראש ממשלת הודו מודי הפתיע את ראש הממשלה נתניהו והגיע לקבל את פניו בשדה התעופה, למרות שעל פי התכנית המקורית אמור היה שר המדינה לענייני חוץ של הודו לקבל את פני ראש הממשלה.

מודי אף צייץ בחשבון הטויטר שלו ברכה בשפה העברית לכבוד נתניהו, "ברוך הבא להודו, חברי ראש הממשלה נתניהו! ביקורך בהודו הוא היסטורי ומיוחד. ביקור זה יחזק את הקשרים הקרובים בין המדינות שלנו".

נתניהו הגיב להפתעה ואמר, "תודה לך, חברי היקר מודי, על קבלת הפנים החמה והאישית להודו. אני מעריך מאוד את המחווה המרגשת הזו".

לקראת המראתו אמר נתניהו לעיתונאים, "הערב אני יוצא לביקור היסטורי בהודו. אני אפגוש שם את ראש הממשלה, ידידי נרנדרה מודי, את נשיא הודו ומנהיגים רבים אחרים. אנחנו נחתום על הרבה מאוד הסכמים".

"אנחנו מחזקים את הקשר בין ישראל למעצמה העולמית החשובה הזאת. זה משרת אותנו בביטחון, בכלכלה, בסחר, בתיירות ובהרבה מאוד תחומים אחרים. זאת ברכה גדולה מאוד למדינת ישראל".

במענה לשאלת כתבים התייחס נתניהו גם לפרשת הקלטות בנו יאיר: "רעייתי ואני עומדים כאן כאבא ואימא לבן שלנו. הוא נער צעיר שאוהב את מדינת ישראל בכל נימי נפשו. אני רוצה שתחשבו איך אתם תרגישו אם היו רומסים את הילדים שלכם באכזריות שאין לה גבולות, ברשעות ובצביעות. אני אומר את זה לא רק לגורמים בתקשורת, אני אומר את זה גם לאישי ציבור שמצקצקים בלשונם בהתחסדות ובצביעות אבסורדית".