"עושים הכל כדי להסדיר את חוות גלעד"

סגן שר הביטחון קיים ביקור תנחומים בבית משפחת הרב רזיאל שבח הי"ד, בסיומו השיב לשאלות ערוץ 7 בנוגע לסוגיית הסדרת חוות גלעד.

יוני קמפינסקי , כ"ז בטבת תשע"ח

בן דהן ואריאל בניחום האבלים
בן דהן ואריאל בניחום האבלים
צילום: באדיבות המצלםטוען....

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, קיים היום (ראשון) ניחום אבלים בביתו של הרב רזיאל שבח הי"ד בחוות גלעד.

בסיום ניחום האבלים אמר הרב בן דהן לערוץ 7, "זו אבידה גדולה. מי ששמע בימים האחרונים על רזיאל הי"ד, איזה איש תורה ואיש של חסד ויראת שמים הוא היה. בוודאי דמות לחיקוי לכל בני הנוער, מוטל עלינו להעביר את המידות הטובות שהיו לו לבני הדור הצעיר".

בתשובה לשאלת ערוץ 7 על סוגיית הסדרת חוות גלעד השיב סגן השר, "חוות גלעד הוא מקום שאינו זר לי, הייתי פה מספר פעמים בשנה האחרונה יחד עם ראש המועצה יוסי דגן, אנחנו עושים הכל כדי להסדיר את המקום ואני מקווה מאוד שנצליח בעז"ה שהמקום יוסדר ושתהיה לו תב"ע ויהפוך להיות יישוב מן המניין".

בן דהן הוסיף, "יש שני דברים שקרו פה: אחד, ראש הממשלה ביקש לחבר חשמל ומים של קבע למקום הזה ואנחנו בעז"ה יחד עם אנשי המינהל נזרז את החיבור של החשמל והמים, כדי שהישוב יוכל קודם כל להתקיים כמו יישוב נורמלי. הדבר השני הוא נושא ההסדרה. שר הביטחון הודיע שהוא מבקש מהמינהל לזרז את ההסדרה, כיוון שאנחנו כבר התחלנו לפעול להסדרה כבר חודשים רבים קודם, אני מקווה מאוד שנמצא את הפתרון המהיר. הבעיה בעיקרה כאן היא דרך הגישה וכבר מצאנו פתרונות לדרכי גישה ליישובים אחרים. אני מאמין שתמצא הדרך גם לחוות גלעד כדי להכשיר את המקום".

"מהמקום הזה (חוות גלעד - י"ק) אני רוצה להעביר מסר ברור לכל העולם כולו: חזרנו לארץ ישראל כדי לא לעזוב אותה לעולם. שום טרור ושום פיגועים לא יזיזו אותנו מכאן. בעז"ה יהודה ושומרון תפרח ותגדל ותהיה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל לעולם", חתם בן דהן.