זהירות חשמל: סכנות שכדאי להכיר

קשה לנו לדמיין את החיים ללא חשמל, ורוב הפעולות היומיומיות שלנו נשענות על הצורך הבסיסי הזה.

seo- tip , כ"ז בטבת תשע"ח

חשמלאי
חשמלאי
צילום: יח"צ

המחשב לא יעבוד בלעדיו, נתקשה להכין לעצמנו קפה בבוקר או לבשל ארוחה למשפחה, ואין ספק שבקיץ הישראלי הלוהט אנחנו זקוקים למזגן כדי לשרוד את החום הכבד. עם זאת, לצד היתרונות הרבים שלו והחשיבות העליונה, החשמל מביא עמו גם כמה סכנות שחשוב להכיר, סכנות שניתן לצמצם או למנוע עם חשמלאי מקצועי ומנוסה.

חשמלאי
צילום: יח"צ

סכנה ישירה – התחשמלות או שריפה

כל מי שאי פעם חיבר שקע לתקע רק כדי להרגיש זרם פתאומי מכיר את תחושת ההתחשמלות. עם זאת, יש מצבים רבים שבהם הזרם חזק יותר והתגובה חריפה יותר מאשר צמרמורת או רגע של אי נוחות. שקע מחשמל עשוי גם להוביל למצבים חמורים עוד יותר, לרבות שריפה או התפוצצות. חשמלאי מנוסה יידע לצמצם את הסיכונים האלה ולטפל בבעיות השונות, אלו שעשויות להוביל לכל אותם מפגעים. אם אתם מריחים ריח משונה מכיוון ארון החשמל, מתמודדים עם נקודה בעייתית שיוצרת קצר או תחושת התחשמלות, או אם נדמה לכם שראיתם ניצוצות כשחיברתם מכשיר כזה או אחר, הזמינו חשמלאי בתל אביב או בכל אזור שבו אתם נמצאים, ולו רק כדי להסיר דאגה מלבכם.

סכנה עקיפה – פגיעות ברכוש או בעסק

מדי פעם אתם חווים נפילת מתח. אתם ממהרים להרים את השאלטר ולחזור לשגרה. הבעיה היא שיש גם מצבים בהם השגרה לא באמת תחזור. נפילת מתח אחת תספיק כדי לפגוע בתקינות המחשב, וקצר בזמן הלא נכון יפגע במתקנים חיוניים כמו חדרי ניתוח, למשל. אלה הם תרחישים שפוגעים משמעותית בעסק או בציוד שלנו, ובתרחיש של חדרי הניתוח אין ספק שגם חיי המטופלים נמצאים על הכף. כדי שהעסק ימשיך לתפקד, העובדים יסיימו את יום העבודה בלי תקלות או תאונות עבודה, והחולים ישלימו את הניתוח בבטחה, חשוב להזמין חשמלאי לטיפול בתקלות השונות או לביצוע עבודות חשמל ופיקוח באופן שוטף.

רישיון חשמלאי בלבד

אם אמרנו שאנחנו זקוקים לחשמלאי כדי לצמצם את הסיכונים הישירים והעקיפים, הגיע הזמן לבחור את בעל המקצוע הטוב ביותר למשימה הזו. הכלל הראשון והחשוב ביותר הוא כלל הרישיון. כשאתם מזמינים חשמלאי, בין אם לטיפול בתקלה ובין אם לביצוע בדיקה שגרתית שמערכת החשמל תקינה לחלוטין, ודאו שאתם בוחרים בעל מקצוע עם רישיון חשמלאי בלבד. הרישיון הזה מעיד שיש לו את ההיתר לבצע עבודות חשמל שונות. בנוסף, תנו דגש גם לניסיון. מי שנמצא בשטח כבר 40 שנה יודע לזהות תקלות במהירות ובדיוק, וגם להציע פתרונות ארוכי טווח.

מאמר פורסם בחסות חברת Seo-Tip בניית אתרי תדמית