אביו של הנרצח לנשיא:
לא רוצים נקמה, רוצים תקומה

נשיא המדינה הגיע לניחום אבלים בחוות גלעד ושמע מהאב השכול ומהאלמנה את הדרישה להביא להסדרת חוות גלעד.

יוני קמפינסקי , כ"ז בטבת תשע"ח

ריבלין בחוות גלעד
ריבלין בחוות גלעד
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין הגיע הבוקר (ראשון) יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן לנחם את משפחת שבח האבלה בחוות גלעד.

יעל אלמנתו של הרב רזיאל הי״ד פנתה לריבלין וביקשה לפעול בכדי להביא להסדרת חוות גלעד.

אביו של הנרצח, משה שבח, אמר לנשיא: "אנחנו לא נוגעים בנושא הביטחוני ולא נותנים עצות לשר הביטחון, לא מעניינת אותנו נקמה אנחנו רוצים תקומה. המקום הזה נקנה על ידי משה זר. מדובר על שטח פרטי. צריך לקבל רק החלטה. יש את כל הנתונים. לא תהיה אבן נגף לדבר הזה. אין חולק על כך. אם הנשיא יכול להמליץ להסדיר את חוות גלעד. למען הילדים. למען הנרצח אין שום סיבה לא לעשות את זה. זו רק החלטה של ראש הממשלה. נבקש מהנשיא להמליץ".

הנשיא השיב לאביו של הנרצח ואמר: "מדינת ישראל בסופו של דבר תצטרך להחליט מה מעמדה בארץ ישראל. הדברים שאתה אומר מאוד הגיוניים. יש פה הגיון שמחייב התחשבות או לכל הפחות שימת לב. ובסופו של דבר צריך לקבל הכרעות והחלטות".

עוד הוסיף הנשיא ריבלין "פה מדובר כמו בנבי סמואל שם הוקם ישוב שהוא חלק מירושלים, אנחנו בצורה של שלום וברמה של חיים משותפים רכשתם אתם כל אחד ברמה האישית וברמה הלאומית, רכישתכם רכישה. כולנו כאין וכאפס. את ארץ ישראל נבנה באהבה. אנחנו נאחז בארצנו מתוך אהבה אליה".

הנשיא אף שוחח עם ראש האופוזיציה יצחק (בוז׳י) הרצוג בשובו ללשכתו והדגיש כי ההגעה לניחום בחוות גלעד היא זכות וכבוד בעיניו וכי הוא ממליץ לכל נציגי הציבור להגיע ולקחת חלק בזכות הזו.

ראש המועצה האזורית שומרון הוסיף ואמר לנשיא במקום: "הבקשה של האלמנה ושל המשפחה להסדיר את חוות גלעד, אני אומר כראש מועצת שומרון, היא אמירה מוסרית. המשפחה המופלאה הזו לא רוצה נקמה ואינה רוצה לפגוע באף אחד, התשובה הציונית החיובית הנכונה היא לקחת את האבל למקום חיובי של בניין הארץ ולכן ככ חשוב לנו הנושא של הסדרת חוות גלעד".