"אוניברסיטת אריאל הפכה לבת ערובה"

נגיד האוניברסיטה קורא לפתור את המחלוקת בקואליציה ולהעביר את "חוק אוניברסיטת אריאל" שמקדם השר בנט. "נוצר כאן מצב מטורף לחלוטין".

בני טוקר , כ"ז בטבת תשע"ח

קיש ונתניהו
קיש ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נגיד אוניברסיטת אריאל יגאל כהן אורגד קורא לסיעות הליכוד והבית היהודי ליישב את המחלוקת ביניהן ולהעביר את החוק המכונה "חוק אוניברסיטת אריאל".

מדובר בהצעת חוק שתבטל את מל"ג יו"ש ותכפיף את האוניברסיטה לפיקוח המועצה להשכלה גבוהה הכללית. המהלך יאפשר להקים באריאל פקולטה לרפואה. עד כה החוק נבלם על ידי הליכוד בשל מחלוקת עם הבית היהודי על סוגיית חזקת הגיל הרך.

בראיון לערוץ 7 מזהיר אורגד כי כל יום שעובר מסכן את היכולת לפתוח את הפקולטה לרפואה, "נוצר כאן מצב מטורף לחלוטין, הרי אין שום ויכוח בין הליכוד והבית היהודי לגבי הצורך להחיל את חוק המועצה להשכלה גבוהה בישראל כך שיחול על מוסדות להשכלה גבוהה ביו"ש, כולל כמובן אוניברסיטת אריאל.

''יש כאן ויכוח בין שני חברי כנסת, ח"כ מועלם מהבית היהודי וח"כ קיש מהליכוד, שניהם מתווכחים על תוכן חוק הסדרת אפוטרופסות לילדים בגיל הרך ללא שום קשר לנושא הזה. ובגלל הוויכוח שלהם מחזיק ח"כ יואב קיש כבן ערובה את החוק שעבר כבר בקריאה טרומית - חוק אוניברסיטת אריאל, שאמור לעבור להכנה לקריאה ראשונה שניה ושלישית''.

אורגד קורא לצדדים ''לנתק בין שני העולמות הגדולים האלה ולפתור כל בעיה בפני עצמה. אין לי בעיה לא עם הליכוד ולא עם השר בנט שדוחף ללא לאות בחודשים האחרונים את הנושא של קידום החוק הזה אבל צריכים להבין למה זה דחוף.

''העברת החוק שמחיל את השיפוט של המועצה להשכלה גבוהה בישראל על אוניברסיטת אריאל היא תנאי הכרחי לצורך אישור התכנית של פתיחת לימודי הרפואה באריאל. ההכנות מתקדמות, הבדיקות המקצועיות נעשות אבל בלי לפתור את הבעיה של החלת חוק המועצה להשכלה גבוהה לא נוכל לפתור את בעיית פתיחת למודי הרפואה.

"אני מוטרד מאוד", משתף אורגד, ''כל יום שעובר זה פשוט מסוכן, כמו שאומרים חז"ל 'מצווה הבאה לידך אל תחמיצנה', אסור לדחות את העניין".