השגריר פרידמן לא יגיע לחוות גלעד

שגריר ארה"ב בישראל השוהה בחו''ל הורה לסגנו שלא להגיע לנחם את בני משפחת שבח. פרידמן ישלח מכתב ניחומים אישי לבני המשפחה.

ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשע"ח

ריבלין בחוות גלעד
ריבלין בחוות גלעד
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן הורה לסגנו לבטל ביקור ניחומים שתוכנן למחר (שלישי) בבית משפחת הרב שבח הי"ד בחוות גלעד לאחר שכבר נעשו הכנות לביקור המשלחת מטעם השגרירות.

בחדשות 2 דווח כי השגריר פרידמן הנמצא בחו''ל החליט לשלוח מכתב ניחומים אישי ולא לשלוח נציגים מטעמו.

בכיר בשגרירות האמריקנית הסביר לערוץ 7 כי ''השגריר שנמצא מחוץ לישראל העדיף לשלוח מכתב תנחומים אישי במקום לשלוח נציג מטעמו''.

מוקדם יותר היום הגיע נשיא המדינה ראובן ריבלין לנחם את משפחת שבח האבלה בחוות גלעד.

אביו של הנרצח, משה שבח, אמר לנשיא: "אנחנו לא נוגעים בנושא הביטחוני ולא נותנים עצות לשר הביטחון, לא מעניינת אותנו נקמה אנחנו רוצים תקומה. המקום הזה נקנה על ידי משה זר. מדובר על שטח פרטי. צריך לקבל רק החלטה. יש את כל הנתונים. לא תהיה אבן נגף לדבר הזה. אין חולק על כך. אם הנשיא יכול להמליץ להסדיר את חוות גלעד. למען הילדים. למען הנרצח אין שום סיבה לא לעשות את זה. זו רק החלטה של ראש הממשלה. נבקש מהנשיא להמליץ".

הנשיא השיב לאביו של הנרצח ואמר: "מדינת ישראל בסופו של דבר תצטרך להחליט מה מעמדה בארץ ישראל. הדברים שאתה אומר מאוד הגיוניים. יש פה הגיון שמחייב התחשבות או לכל הפחות שימת לב. ובסופו של דבר צריך לקבל הכרעות והחלטות".

עוד הוסיף הנשיא ריבלין "פה מדובר כמו בנבי סמואל שם הוקם ישוב שהוא חלק מירושלים, אנחנו בצורה של שלום וברמה של חיים משותפים רכשתם אתם כל אחד ברמה האישית וברמה הלאומית, רכישתכם רכישה. כולנו כאין וכאפס. את ארץ ישראל נבנה באהבה. אנחנו נאחז בארצנו מתוך אהבה אליה".